Śmieszne zdjęcia i obrazki w internecie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: panlotnik

Czytano: 506 razy | Kategoria: Rozrywka | Ilość słów: 296 | Data: 25.12.12 | 0 komentarzyObecnie w sieci możemy natknąć się na sporą ilość stron, oferujących rozrywkę w formie zabawnych oraz ciekawych rysunków. Będące nazywanymi z angielska imageboardami, wywodzą się od protoplasty, portalu 4chan.org. W Polsce najśmieszniejszymi imageboardami są załamka, kwejk, po-land lub też demotywatory.


Obecnie 4chan.org jest czołówką wśród wirtualnych miejsc, gromadząc ogromną rzeszę fanów oraz kreując najprawdziwsze trendy dowcipu.

Powodów powstawania portali typu imageboard jest ogrom, ale najważniejszą są zarobki. Dobrze zareklamowana i prezentująca styl strona może zaliczać ogromne ilości odsłon dziennie! Przy tego rodzaju liczbie unikatowych użytkowników witryna aż sama prosi się, aby zainstalować na niej sieć reklamową google – korporacja płaci pieniądze za każde wejście w reklamę. 

Prócz obrazków, które są malowane lub tworzone od początku, istnieją całe witryny przeznaczone na śmieszne zdjęcia. Takie fotki raz za razem opatrzone są zabawnym komentarzem, podsumowującym sytuację trafną puentą. Zabawne zdjęcia bardzo często także są tak zwanymi „failami”, czyli pokazują nieudane chwile z czyjegoś życia – kraksy, przeważnie spowodowane głupotą wykonawców.


Na stronach typu imageboard, śmieszne zdjęcia z reguły stanowią większość kolekcji. Sposób działania takich serwisów ułatwia bezproblemowe przesuwanie się pomiędzy następnymi rysunkami, tzw. scrollowanie – zazwyczaj ażeby przewijać z góry na dół strony, cały czas chłonąc co rusz to nowe fotki. Zdarzają się także na stronach śmieszne filmiki, jednakże one wymagają już kliknięcia w celu odtworzenia – z tego powodu mają mniejszą oglądalność, internauci preferują chłonąć dużą ilość krótszych bodźców.

Na witrynach rozrywkowych często oprócz zabawnych fotografii umieszczane są także fotki dziewczyn, zazwyczaj w bieliźnie. Internetowa społeczność przeglądająca strony z obrazkami składa się głównie z mężczyzn, nie dziwi więc chęć, by pomiędzy napadami śmiechu pooglądać także cudowne kobiece ciała jest jak najbardziej zrozumiałe.


Podpis

Ł.Sz.


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.