Chwyty na gitare mogą być proste!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gamcod

Czytano: 491 razy | Kategoria: Rozrywka | Ilość słów: 432 | Data: 10.01.13 | 0 komentarzyChwyty na gitare – wszyscy chcą ich się nauczyć, ale niewielu to wychodzi w szybki i łatwy sposób. Jednak tak nie musi być, jednak wiąże się to z pewną zmianą podejścia do ćwiczeń. W tym zwięzłym artykule pokażę Ci dokładniej jak to jesteś w stanie zrobić i w jaki sposób znacząco przyspieszyć naukę akordów gitarowych.


Pierwszy krok


Przede wszystkim musisz upewnić się, że masz dobre ułożenie prawej ręki. Nadgarstek musi sprawiać wrażenie jakby swobodnie zwisał z gryfu. Kciuk powinien znajdować się mniej więcej w połowie szerokości gryfu, a między palcami, a podstrunnicą powinna być przerwa, tak aby można była tam nawet palec włożyć.


Kiedy już upewnisz się, że prawidłowo układasz dłoń, jesteś gotowy przejść do kolejnych etapów.

Drugi krok

Oczywiście pierwszym z nich jest znalezienie diagramów chwytów na gitare, które chcemy się nauczyć. Jest to bardzo proste: wystarczy że w wyszukiwarce wpiszesz coś w stylu "akordy gitarowe" czy "chwyty na gitare" i wyskoczy wiele takich tabelek. Wybierz jedną i przejdź do następnego etapu.

Teraz musimy nauczyć się każdego z osobna. Jest to kluczowe: nie rzucamy się od razu na wszystkie na raz, ale izolujemy każdy z nich i gramy samodzielnie. Powoli, w skupieniu łapiemy akord, aż poprawnie zabrzmi i puszczamu – i tak w kółko.

W ten sposób szybko nasze palce przyzwyczają się do dobrego ustawienia przy konkretnych akordach. Dzięki temu będziesz w stanie swobodnie je łapać bez żadnych brzęczących czy przytłumionych dźwięków.

Trzeci krok

Gdy to już Ci będzie wychodziło, czas na przyspieszenie. Teraz skupimy się na tym, aby nabrać szybkości zmiany akordów. Prawa jest taka, że wiele piosenek wymaga bardzo szybkich zmian chwytów i musisz być w stanie za nimi nadążyć i jeszcze w tym samym czasie tworzyć ciekawą muzykę.

Tutaj przydatny będzie metronom. Ustawiasz na początku niskie tempo i zmieniasz w rytmie dwa akordy na zmianę. Gdy zaczyna Ci wychodzić, zwiększasz tempo. Rób to stopniowo, żeby nie było dużych skoków, a zobaczysz szybko rezultaty. Najważniejsze jest tutaj skupienie na jednym elemencie na raz, a nie ćwiczenie wszystkich chwytów w tej samej chwili.

Zobaczysz, że po krótkim czasie będziesz szybko i może przede wszystkim czysto zmieniał chwyty gitarowe, co pozwoli Ci w ciekawszy i bardziej profesjonalny sposób grać Twoje ulubione kawałki.

No własnie, to jest końcowy etap – wykorzystanie poznanych akordów w praktyce. Dzięki temu utrwalisz i "aktywujesz" poznawane chwyty. Jest to najmilsza część ćwiczeń, bo po prostu sobie grasz to co lubisz.

W ten oto sposób możesz w stosunkowo krótkim czasie opanować wiele akordów. Pamiętaj, że najważniejsze te koncentrować się na niewielu elementach na raz i ćwiczyć je najpierw na spokojnie, a potem stopniowo przyspieszać.


Podpis

Autor prowadzi blog pod adresem chwycgryf.pl


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.