Co to jest laser tag?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: regeneracja-spa

Czytano: 392 razy | Kategoria: Rozrywka | Ilość słów: 403 | Data: 19.07.13 | 0 komentarzyJest to nowoczesna odmiana popularnego paintballa, która nosi potoczną nazwę laserowy paintball. Laser tag jest w istocie "wojenną" grą zespołową, w której kulki z farbą zastąpiono wiązką światła podczerwonego. Dzięki temu gra jest bezbolesna, nieryzykowna i tańsza – nie trzeba kupować amunicji.


Oprócz podstawowych zalet warto jeszcze wspomnieć o możliwym udziale dzieci w grze. Obawy, że światło podczerwone wpływa negatywnie na wzrok są przesadzone. Takie samo mamy przecież w pilotach do telewizorów. Skoro już podstawowe cechy gry w laser tag zostały opisane, w artykule skupiono się na pozostałych zaletach i możliwościach konfiguracji. Na początku zwróćmy uwagę na to, że ze względu na brak kulek możemy dowolnie modyfikować ilość amunicji, zadawane przez daną broń obrażenia i punkty życia czy też apteczki.

Kolejną zaletą jest niewątpliwie zasięg. W tradycyjnej wersji Paintballa kulki lecą co najwyżej ok. 50m, tutaj, w zależności od ustawień sprzętu i jego możliwości można uzyskać zasięg do 200m. Ważne jest także to, że teoretycznie grę da się zabrać w każde miejsce, czego nie można zrobić w przypadku standardowej wersji, która wymaga odpowiedniego zabezpieczenia terenu gry.

Z drugiej strony laserowa wersja wyklucza także trudne do ocenienia nieścisłości w grze, które najczęściej objawiają się w postaci uczestnictwa osób, które właśnie zostały zabite w grze i nie wolno im strzelać.

W Polsce te gry nie są jeszcze aż tak popularne, co jednak zmienia się ostatnimi czasy. Choć mało się słyszy o takich rozrywkach w małych miastach, to już widać, iż jest w tym potencjał. Gra zdobywa popularność na razie tylko w dużych miastach. Laser tag w Poznaniu, Warszawie czy Gdańsku za chwilę nie będzie rzadkim widokiem. Co innego na świecie, np. w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych istnieje bardzo wiele firm zajmujących się organizacją takich rozgrywek.

Pomysł na grę wziął się z wojskowego systemu szkoleniowego MILES, co oznacza: Multiple Integrated Laser Engagement System. Wprowadzono go w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 70. i 80 XX wieku. Na swoich broniach żołnierze mieli montowane nadajniki, które emitowały wiązkę podczerwieni. Natomiast na mundurach nosili specjalne kamizelki wyposażone w czujnik odbierający sygnał. W momencie, gdy wiązka podczerwieni była wystrzeliwana w kierunku kamizelki, uruchamiał się głośny dźwięk, który informował o trafieniu.

Czy warto przerzucić się ze standardowego paintballa na laserowy? Odpowiedź pozostawiam czytelnikowi, ja jednak sądzę, że biorąc pod uwagę tyle plusem przynajmniej raz warto spróbować i przekonać się samemu.
Podpis

Laser Tag w Poznaniu - tel. 608-770-803


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.