Dowiedz się jak zagrać na gitarze Twoje ulubione piosenki!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gamcod

Czytano: 565 razy | Kategoria: Rozrywka | Ilość słów: 466 | Data: 24.04.13 | 0 komentarzy"Jak zagrać na gitarze..." to częste pytanie, które pojawia się u dużej liczby gitarzystów. Oczywiście, możesz szukać poradników do każdej piosenki, którą zamierzasz zagrać.


Jednak czy nie lepiej na tyle opanować gitarę, aby zamiast szukać ciagle filmików instruktażowych "jak zagrać na gitarze...", móc zagrać to co się zechce?

Z tego względu napisałem ten krótki artykuł. Pokażę Ci w nim metody efektywnego ćwiczenia na gitarze, które pozwolą Ci szybko opanować dowolny utwór. Jeśli jesteś zainteresowany innymi tematami odnośnie gitary, to zapraszam na stronę: www.chwycgryf.pl/jak-zagrac-na-gitarze/Co zrobić, aby móc zagrać wiele piosenek na gitarze?

Pokażę Ci teraz kilka zasadniczych elementów efektywnego ćwiczenia. Odnosi się to do wszelkich elementów grania: czy uczysz się konkretnego utworu, czy ćwiczysz improwizowanie czy czytanie nut – te zasady pomogą Ci robić to, co robisz efektywnie.

Pierwszym, chyba najistotniejszym punktem jest izolacja. Co mam tutaj na myśli?

Chodzi o to, abyś to co chcesz wyćwiczyć rozłożył na części pierwsze i każdą z nich ćwiczył osobno. Na przykład szukasz jak zagrać na gitarze "hey joe".

Zamiast po prostu znaleźć akordy i próbować je zagrać w tempie powinieneś to rozłożyć na mniejsze części.


Najpierw ćwicz wolno i precyzyjnie

Oczywiste jest, że na początek musisz się upewnić, że każdy akord umiesz samodzielnie zagrać. Powinno Ci to wychodzić precyzyjnie i swobodnie – dopiero wtedy ma sens próba połączenia ich w jedną całość.

Jeżeli masz opanowane pojedyncze akordy, czas poćwiczyć precyzyjne (jeszcze nie szybkie) ich łączenie. Polega to na tym,, że w wolnym tempie grasz każdy z nich po kolei, sprawdzając że brzmi czysto i precyzyjnie.

W tym momencie nie jest istotna szybkość, ale dokładność. To jest niezwykle ważne.


potem czas na szybkość

w momencie gdy umiemy akordy zagrać precyzyjnie i precyzyjnie je między sobą zmieniać, to czas na popracowanie nad prędkością.

Do tego będzie przydatny metronom. Jeśli nie masz to możesz skorzystać z wielu dostępnych za darmo w internecie. Ustaw go na jakieś wolne tempo.

Teraz na każde uderzenie metronom będzie zmieniać akord. Tutaj musisz koniecznie trzymać się tempa. Nawet jeżelinie zdążysz złapać jakiegoś akordu.

tym sposobem przyzwyczaisz swoje palce do szybkiego reagowania. Zobaczysz po niedługim czasie znaczące przyspieszenie swojego grania.


Mam nadzieję, że teraz gdy będziesz szukać jak zagrać na gitarze jakąś Twoją ulubioną piosenkę, to będziesz w stanie ją bardzo szybko opanować (zanim Ci się już znudzi...).

Na koniec tylko zaapeluję, aby nie grać tylko jednego gatunku muzycznego czy nawet tylko jednego wykonawcy. Staraj się pograć coś, czego zupełnie nie słuchasz i czym nie interesujesz się. Zobaczysz jak to poszerzy Twoje horyzonty i patrzenie na muzykę co pozytywnie wpłynie na Twoję grę i muzykalność.


Mam nadzieję, że zastosujesz to w praktyce i zobaczysz zadowalające efekty.


Podpis

Aytor artykułu prowadzi stronę internetowa poświęconą tematyce nauki gry na gitarze.


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.