Pioneer - historia jednej z najpopularniejszych marek dla DJ

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 503 razy | Kategoria: Rozrywka | Ilość słów: 325 | Data: 24.01.15 | 0 komentarzyFirma Pioneer narodziła się w roku 1938 w japońskim Tokio. Od samego początku była to firma specjalizująca się w produkcji sprzętu elektronicznego, w pierwszych latach jej działalności nikt jednak nie spodziewał się, że stanie się jednym z najważniejszych podmiotów zaopatrujących DJ-ów na całym świecie.


Początki
Szukając korzeni firmy należy cofnąć się do roku 1937. Właśnie wtedy w Tokio powstał sklep, którego pracownicy odpowiadali za przywracanie życia głośnikom mającym już za sobą lata świetności. Założyciel firmy nie ograniczał się jednak wyłącznie do naprawy rozwiązań tego typu. Nozomu Matsumoto był również konstruktorem, który we wspomnianym 1937 zaprezentował światu pierwszy głośnik dynamiczny. Potencjał pracowników firmy był na tyle duży, że ograniczanie się do jednostkowych projektów wydawało się pozbawione sensu, wkrótce więc zarejestrowana została firma Fukuin Shokai Denki Seisakusho – protoplasta przedsiębiorstwa znanego dziś jako Pioneer.

Innowacje
Na tle innych firm o zbliżonym profilu Pioneer wyróżnia się przede wszystkim odwagą i innowacyjnością. Działania konkurencji poddawane są starannej analizie, okazuje się jednak, że nie dopuszcza się tu myśli o zwykłym naśladownictwie. Wiele rozwiązań ujrzało zatem światło dzienne właśnie dzięki konstruktorom związanym z firmą Pioneer, a konkurenci do dziś uważnie analizują nowe rozwiązania świadomi tego, że często nie pozostaje im nic innego, jak tylko naśladować je. To właśnie Pioneer już w 1962 roku zaproponował pierwszy na świecie system stereo w oddzielnych obudowach, on też, trzynaście lat później, przedstawił pierwszy odtwarzacz samochodowy z możliwością odsłuchiwania płyt CD. Przełomowe osiągnięcia nie są zresztą jedynie częścią historii firmy, mamy z nimi do czynienia bowiem także współcześnie. Przykładem może być choćby zaproponowana szesnaście lat temu pierwsza nagrywarka DVD-RW, a przecież można je mnożyć.

Pioneer w Europie

Do lat siedemdziesiątych produkty firmy Pioneer trafiałyy do Europy dzięki sieci ich niezależnych dystrybutorów. Zainteresowanie nimi było jednak na tyle duże, że w roku 1970 japoński potentat zdecydował się na otworzenie swojego przedstawicielstwa i na naszym kontynencie.


Podpis

Pioneer znajdziesz tu: http://www.ledprofi.pl/manufacturer/pioneer


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.