Prezent u lokalnego wytwórcy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Zakatalogowani

Czytano: 493 razy | Kategoria: Rozrywka | Ilość słów: 326 | Data: 17.04.13 | 0 komentarzyPomysłu na prezent można szukać wszędzie. Nie trzeba szukać daleko, wystarczy rozejrzeć się – dosłownie – po swoim podwórku. Zastanówmy się, ile lokalnych sklepików, targowisk jest koło nas, do których w zasadzie nigdy nie zaglądamy, bo robimy hurtowe zakupy w większych centrach handlowych.


Tymczasem w lokalnych, małych sklepikach można kupić prezent, którego nie zajdziemy nigdzie indziej. W sieciowych sklepach, w każdym polskim mieście jest w zasadzie dostępne to samo. Nie raz zdarza się, że wręczamy prezent, a obdarowana osoba sama zgaduje gdzie był on kupiony. Stawiając na małe sklepiki, udaje nam się uniknąć takiej oczywistości. Poza tym kupując prezent u małego sklepikarza możemy także wspierać nasze własne miasto. Dlatego warto sprawdzić skąd pochodzi towar i gdzie to, co chcemy zakupić na prezent dostało wykonane.

Dobrą metodą – pozwalającą na uniknięcie chińskiego towaru jest postawienie na mini galerie sztuki, gdzie swoje wyroby dostarczają różni domowi rzemieślnicy. Wbrew pozorom takie przedmioty nie muszą być drogie. Nie zawsze są to przecież dzieła sztuki wychodzące spod rąk dyplomowanych artystów ze szkół artystycznych, ale zwykłe wyroby wykonywane przez pasjonatów rzemiosła i tak zwanych „robótek ręcznych”. Mogą to być na przykład ręcznie robione drewniane szkatułki, szydełkowe serwetki, ceramiczne figurki, kubki, szklanki czy ręcznie robiona biżuteria z paciorków i koralików. Taki prezent na pewno będzie bardziej doceniony, a przy okazji wesprzemy lokalnych wytwórców.  

Wymarzony prezent dla pracownika to adekwatna co do jego pracy podwyżka. Aczkolwiek tak hojnych pracodawców dziś można jak to się mówi „ze świecą szukać”. Drugą stroną tego medalu jest również wysoka, często zawyżona samoocena pracownika. Za równie oczekiwany prezent dla pracownika jest uznawany awans zawodowy, który wiąże się z publicznym docenieniem przez pracodawcę i wzrostem wysokości otrzymywanej pensji. Aczkolwiek idą również za tym nowe obowiązki, zadania i zazwyczaj większa odpowiedzialność na nowym stanowisku pracy. W większości firm prezent dla pracownika jest przyznawany przeważnie w postaci bonów na okoliczność świat Wielkanocnych, lub Bożego Narodzenia.
Podpis

Dorota Chojnacka


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.