Przeczytaj jak szybko opanować chwyty gitarowe do piosenek!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gamcod

Czytano: 455 razy | Kategoria: Rozrywka | Ilość słów: 449 | Data: 21.02.13 | 0 komentarzyPotrzebne Ci są chwyty gitarowe do piosenek? Łatwo jest je znaleźć. Gorzej jest się ich nauczyć oraz móc płynnie zmieniać pomiędzy sobą.Chwyty gitarowe do piosenek znajdziesz w wielu miejscach, ale w tym poście zaprezentuję Ci 3 kroki, aby je w krótkim czasie opanować.


Pierwszy krok

Pierwszą sprawą jest oczywiście wiedzieć jakie to są chwyty, ale założę, że w tym momencie już to wiesz. Teraz pokażę Ci jak się ich w krótkim czasie nauczyć oraz zmieniać między sobą.


Pierwszym krokiem jest nauczenie się dokładnego chwytania każdego akordu osobno. Patrzysz na Twoje chwyty gitarowe do piosenek i wybierasz jeden akord.

Teraz precyzyjnie i powoli (prędkością zajmiemy się w dalszej części) łapiesz go, aż każda struna zabrzmi czysto. Wtedy puszczasz i powtarzasz kilkakrotnie cały proces. Następnie robisz to dla każdego pozostałego chwytu.

Jaki to ma sens? W tym ćwiczeniu chodzi o przyzwyczajenie palców do określonego (poprawnego) ułożenia. Dużo osób robi ten błąd, że stara się od początku szybko zmieniać chwyty i tym samym palce przyzwyczajają się do niechlujnego ułożenia i przez to zawsze jak grają akord to brzmi on nieczysto.

Nie wiem jak to, ale ja nie chcę tak brzmieć – sposobem na to jest właśnie podane wyżej ćwiczenie.

Kiedy już opanujesz tym sposobem Twoje chwyty gitarowe do piosenek to przejdź do kolejnego kroku.


Drugi krok

W tym momencie powtarzamy cały proces tylko zamiast po puszczeniu akordu łapać go ponownie to zaraz zmieniamy na następny.

Tak więc całość wygląda tak: łapiesz (powoli i dokładnie) jeden chwyt, do momentu, aż czysto zabrzmi. Następnie puszczasz go i od razu łapiesz (powoli i dokładnie) następny itd.

Dzięki temu uczysz się dokładnego zmieniania ich między sobą. Jest to bardzo ważne nim przejdziemy do koncentrowania się na prędkości – wtedy nie będziemy myśleli o dokładności, więc musisz ją wyćwiczyć właśnie teraz.

Ćwicz to przez pewien czas, a jak będzie Ci wychodzić to przejdź do trzeciego – ostatniego kroku.


Trzeci krok

Teraz zajmiemy się już prędkością. Zanim to zrobisz, koniecznie upewnij się, że poprzednie kroki masz już przećwiczone.

Zaopatrz się także w metronom (masz możliwość kupić lub poszukać jakiegoś online w internecie).

Ustaw bardzo wolne tempo i na każde uderzenie metronomu zmieniaj akord. Tutaj musisz się tego sztywno trzymać! Chodzi o to, abyś cały czas zmieniał akordy w tempie metronomu – niezależnie od tego czy Ci wyszedł czy nie.

Dzięki temu będziesz wyrabiał sobie szybkie zmienianie akordów. Oczywiście nie przesadzaj na początku z tempem – ma być minimalnie szybsze niż umiesz zagrać.


To są moje 3 kroki do opanowania akordów. Jestem przekonany, że dzięki temu chwyty gitarowe do piosenek opanujesz w znacznie krótszym czasie i będziesz mógł grać Twoje ulubione piosenki.


Podpis

Autor artykułu prowadzi stronę internetową na temat nauki gry na gitarze.


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.