Przepis na udane imprezy integracyjne

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: EP

Czytano: 1127 razy | Kategoria: Rozrywka | Ilość słów: 459 | Data: 06.11.13 | 0 komentarzyNasz świat złożony jest z ogromu osobnych bytów i indywidualności, a najlepszym środkiem, cementującym grupę, są imprezy integracyjne. Jeśli chcemy zorganizować niezapomniane łączenie indywidualności w wybuchową imprezową całość, oto kilka cennych porad.


Integrowanie grupy to prawdziwa sztuka, w której trzeba mieć nieco wiedzy na temat psychologii, socjologii, a także wielką intuicję i lekki talent wodzirejski. Umiejętnie przeprowadzona integracja, może sprawić, że osoby, które do tej pory się nie znały, nagle odnajdują nić porozumienia, a tzw. szare myszki, wreszcie pokazują swoją prawdziwą twarz i otwierają się na innych. Odpowiednio zorganizowane imprezy integracyjne potrafią  z różnych, niespojonych ze sobą składników, stworzyć nową fantastyczną mieszankę.  

Rywalizacja w grupach to jest to! Nic tak nie łączy ludzi jak lekka adrenalina i duch rywalizacji. Tutaj sprawdzi się podział grupy na mniejsze i zaproszenie ich do gry. Jednak, najistotniejsze w tym jest to, aby dokonać odpowiedniego podziału. Warto połączyć w grupy nie tych ludzi, którzy się dobrze znają i trzymają się ze sobą, ale właśnie te osoby, które mają ze sobą  słaby kontakt. Dzięki temu, osoby, które do tej pory nie miały okazji (lub ochoty) lepiej się poznać, będą mogły zacieśnić więzy i poznać się od innej strony.

 Tutaj świetnie sprawdza się na przykład integracja w kręgielni (więcej o tym tutaj:http://skybowling.pl/web/oferta.html ). Zaletą kręgli jest to, że są one na tyle przyjemne i stosunkowo łatwe, że żaden z pracowników nie powinien mieć z nimi problemu. Kręgle są też po prostu wciągające (niektórzy twierdzą, że to ich najprzyjemniejsze uzależnienie). Idąc do kręgielni, warto podzielić ludzi na grupy (najlepiej tych, którzy słabo się znają) i wyznaczyć jakąś nagrodę za zwycięstwo – to z pewnością podgrzeje atmosferę. Warto wybrać kręgielnie, która oferuje także przekąski i dobrze zaopatrzony bar i miejsce do przyjemnego afterparty. Po odpowiednio rozegranej kręgielnianej rozrywce możemy wymyślić zabawne zadania dla przegranej drużyny -  oczywiście przywilej wydawania śmiesznych rozkazów ma drużyna, która wygrała rozgrywki.

Jeśli mamy taką możliwość, warto także zorganizować wyjazdy integracyjne. Tutaj istotne jest także to, aby rozlokować w pokojach ludzi  tak, aby rozbić powstałe grupki i dać szansę na powstanie nowych znajomości. Powinniśmy pamiętać także o tym, aby umiejętnie rozplanować dzień, tak aby zachęcić uczestników do aktywności i nie dać czasu na nudę i malkontenctwo. Dobrze sprawdzają się takie pomysły jak wspólny wypad na paintball lub też rozmaite gry integrujące (np. w postaci gier scenariuszowych). Pod wieczór, warto zebrać całą ekipę i ochłonąć przy dobre muzyce i jadle i solidnym napitku. Tematów z pewnością nie zabraknie, a nowe znajomości będą miały okazję nieco się zacieśnić.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.