Wrocław rozrywką się toczy!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: EP

Czytano: 541 razy | Kategoria: Rozrywka | Ilość słów: 349 | Data: 24.01.13 | 0 komentarzyWrocław – zarówno nocą, jak i za dnia tętni życiem, kusząc mieszkańców i przyjezdnych bogatą ofertą rozrywkową. Tutejsze ulice tętnią życiem – niezależnie od pory dnia i roku. Wrocławska zabawa ma silmy potencjał zarażający i wielką moc generowania niezapomnianych wspomnień.


Kto nie był we Wrocławiu, ten wiele traci, a kto był raz – prawdopodobnie będzie wracał tu regularnie. Za dnia można nasycić swój głód kultury, a nocą zaspokoić nawet najwybredniejsze, imprezowe gusty. Wrocław, poza sztabem krasnoludków, wielością niepowtarzalnych zabytków i galerii – ma też cały komplet lokali, które doskonale wprowadzą nas w dobry, imprezowy nastrój.

Do ciekawszych miejsc należą kawiarnie i kawiarnio-czytelnie, które poza pysznymi przekąskami i napojami oferują też strawę duchową, bezprzewodowy Internet i muzykę graną a żywo. Smakosze z pewnością docenią bogatą ofertę lokali gastronomicznych. Spotkamy tu zarówno kuchnię lokalną, jak i restauracje, oferujące jedzenie z różnych kręgów kulturowych – kuchnia grecka, gruzińska czy też chińska – to tylko niektóre z propozycji gastronomicznych.

 Warto też odwiedzić kultową Piwnicę Świdnicką. To najstarszy w Europie lokal, który poza tradycyjnym wystrojem oferuje też niepowtarzalne dania i trunki. Już w 1332 roku Piwnica Świdnicka słynęła z niepowtarzalnego Piwa Świdnickiego – był to bardzo popularny i ceniony trunek, o czym świadczy to, że eksportowano do innych dużych miast. Z czasem piwo Świdnickie zostało zastąpione przez niepowtarzalne jęczmienne piwo – Biały Baran. Tradycyjne piwo Biały Baran można do dziś nabyć w lokalu. Bywały tu niezwykli goście – znani książęta i królowie, a także artyści – jak np. Chopin. Goethe czy Słowacki.

Jeśli zapragniemy rywalizacji i ruchu warto odwiedzić wrocławskie kręgielnie. Jedną z najnowocześniejszych jest ta, położona w najwyższym budynku Wrocławia. W Sky Bowling (szczegóły: tutaj) można zagrac na profesjonalnych torach i rozsmakować się w tamtejszych specjałach. Gdy duch rywalizacji zostanie zaspokojony, można odwiedzić popularny, klimatyczny bar Setka. Tutaj czas się zatrzymał na PRL-u i można radośnie i tanio pobiesiadować przy setce i śledziku. Tanio, swojsko i smacznie. Potem Rynek i cały zastęp lokali rywalizujących o naszą uwagę. Tuż za rynkiem, na ulicy Ruskiej impreza wisi w powietrzu i rozszerza się na cały pasaż Niepolda.

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.