Wędkarstwo


1: Przegląd popularnych metod połowu ryb
Celem stawianym sobie przez każdego wędkarza jest złowienie jak najbardziej imponującego okazu, a następnie pochwalenie się tym osiągnięciem osobom, które również uważają wędkarstwo za swoje hobby, a w związku z tym potrafią docenić tego rodzaju osiągnięcie.

2: Wędkarstwo karpiowe - sport dla prawdziwych miłośników łowienia ryb.
Pośród miłośników wędkowania jest taka specyficzna grupa – to osoby, które wybierają wędkarstwo karpiowe. Dlaczego właśnie te osoby decydują się na łowienie tylko tej jednej ryby?

3: Gry wędkarskie
Lato, piękna pogoda i zbiornik wody pełen ryb w pobliżu to raj dla każdego wędkarza. Wstawanie o świcie i długie godziny w samotności lub w towarzystwie przyjaciela to idealny sposób na spędzanie urlopu dla niejednego mężczyzny.

4: Komercjalizacja wędkarstwa
Na początku dwudziestego pierwszego wieku wędkarze całego świata z całą pewnością nie muszą obawiać się o to, że ich ukochany sport umrze wraz z nimi.

5: Puchary dla wędkarzy
Choć łowienie ryb jest pasją samą w sobie, a zdobyty „łup” wynagradza godziny czekania nad wodą i żmudne obserwowanie nieruchomego spławika, to nawet spokojni z natury wędkarze lubią dreszczyk emocji. Zwłaszcza , gdy przyjdzie im stanąć do prawdziwych łowów.

6: Jesienne polowanie na szczupaka.
Jesień jest dość specyficzną porą roku, jeżeli chodzi o uprawianie wędkarstwa. Wielu miłośników tego sportu tą porą porzuca swoje wędkarskie aspiracje. Główną przyczyną tych zaniechań jest przeważnie pogoda, która niestety nie jest już tak sprzyjająca jak latem.

7: Nęcenie łowiska
Dawniej chodząc na ryby zabierałem ze sobą tylko to co niezbędne. Zwykle na wyposażeniu znajdowała się wędka, kilka zapasowych haczyków, spławik i ciężarki. Idąc na łowisko kupowałem w sklepie świeżą bułkę i puszkę kukurydzy konserwowej na przynętę. Dzisiaj pakując się na ryby z rozrzewnieniem wspominam ten minimalizm.

8: Czy każdy może być wędkarzem?
Większości osób, którzy z wędkarstwem nie mają wiele wspólnego wydaje się, że jest to nie skomplikowany sport, idealny dla leniwych. Przekonanie to jest niezwykle powierzchowne i z prawdą wiele wspólnego nie ma.


Strona 1 z 1
[1]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.