Bezpieczeństwo w sieci


1: Czym jest cyfrowy ślad i jakie ma znaczenie?
W Internecie nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie? Nie dla wszystkich. Każdy ruch w przestrzeni wirtualnej zostawia ślad i wzbija kurz, opadający jeszcze chwilę po twoim przejściu. A w Internecie nie brakuje przyglądających się twoim krokom, którzy upewnią się że będzie można do ciebie trafić po pozostawionych odciskach.

2: Czym jest backup danych?
Na skuteczne realizowanie zadań na płaszczyźnie zawodowej wpływają nie tylko szczególne umiejętności czy niezawodne narzędzia, które usprawniają pracę. Za sukcesem każdej działalności stoją dane, które przetwarzane i magazynowane stanowią ogromną wartość.

3: Certyfikaty SSL: czym są? Czy warto z nich korzystać?
Stosowanie certyfikatów SSL to, w dzisiejszych czasach, jedna z głównych i najbardziej popularnych metod na zabezpieczanie poufnych danych, przesyłanych między użytkownikiem sieci a serwisem internetowym.

4: Dane osobowe w internecie
W czasach portali społecznościowych, usług online i zakupów w sieci pozostawianie swoich danych osobowych w internecie stało się bardzo powszechne. Niestety, trafiają się osoby, które chętnie wykorzystują nadmierne zaufanie czy pośpiech innych użytkowników sieci.

5: Jak bezpiecznie kupować przez internet?
Kupowanie przez internet to w dzisiejszych czasach standard. Wszyscy znają portale aukcyjne, sklepy internetowe z towarami, które są najbardziej atrakcyjne lub strony, gdzie można dokonywać zakupów grupowych.

6: Czy warto posiadać licencję do WinRAR?
WinRAR to jeden z najbardziej znanych programów do kompresji i dekompresji plików dystrybuowany na licencji shareware. Wpływa na to duża funkcjonalność programu.

7: Chroń swoją e-prywatność
Publikując gdzieś informacje o promowanym przez Ciebie produkcie, ujawniasz sporo danych na temat własnej firmy. Jak strzec się przed nieuczciwymi kontrahentami, którzy chcą dociec naszej tożsamości i zdobyć tajemnice branżowe, skrzętnie ukrywane przed światem?

8: Bezpieczne zakupy na ogłoszeniach to social shopping
Internet . Trudno sobie wyobrazić jak wyglądałby świat bez internetu . Dzięki światowej sieci WWW możemy robić wiele rzeczy nie wychodząc z domu. Zakupy, korzystanie z usług finansowych, czy bukowanie biletów na samolot lub prom to już norma. Jednak internet wciąż się rozwija oferując coraz to nowe możliwości.

9: Twitterowe treści
,,Tweet" to króciutka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa, wyświetlana na stronie / profilu danego użytkownika – wpis ten widzą jego znajomi oraz osoby, którym konto zostało udostępnione (np. znajomi znajomych).


Strona 1 z 1
[1]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.