Bezpieczne zakupy na ogłoszeniach to social shopping

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Kasia36

Czytano: 1027 razy | Kategoria: Bezpieczeństwo w sieci | Ilość słów: 373 | Data: 06.01.12 | 0 komentarzy



Internet . Trudno sobie wyobrazić jak wyglądałby świat bez internetu . Dzięki światowej sieci WWW możemy robić wiele rzeczy nie wychodząc z domu. Zakupy, korzystanie z usług finansowych, czy bukowanie biletów na samolot lub prom to już norma. Jednak internet wciąż się rozwija oferując coraz to nowe możliwości.


Jedną z nich jest kupowanie w oparciu o opinie innych internautów. Serwisy opiniotwórcze istnieją w sieci już od kilku lat, użytkownicy dzielą się na ich łamach opiniami o różnych produktach, począwszy od kosmetyków, poprzez meble, ubrania, buty, aż po samochody i sprzęt RTV. Ale pojawiają się zupełnie odmienne, innowacyjne projekty, które są wypadkową portali sprzedażowych i popularnych serwisów społecznościowych. 

Social shopping - nowy trend

Tego typu internetowe projekty już znane są w krajach europejskich, a do polskiego internauty dopiero docierają, dla tego być może wciąż zwane są z angielska social shopping. Wolne tłumaczenie idealnie pasuje do idei tego przedsięwzięcia, społecznościowe zakupy pozwalają na wyszukanie odpowiedniej rzeczy poprzez ogłoszenia w internecie i zdobycie rekomendacji o tym przedmiocie i o samym sprzedającym przez znajomych z portalu społecznościowego.

Jak wiadomo idealnie nadaje się do tego Facebook, czyli najbardziej popularny serwis społecznościowy, który na całym świecie skupia ponad 700 milionów użytkowników. Dlatego to właśnie z fabebookiem zintegrowane są największe portale ogłoszeniowe, czy sprzedażowe wykorzystujące nowy trend w e-commerce, czyli wspomniany wcześnie social shopping.

Bezpieczeństwo kluczem do sukcesu

Tym sposobem kupowania interesuje się coraz większa liczba internautów, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo, po wielu przykładach oszustw na serwisach aukcyjnych, czy w sklepach internetowych , klienci doceniają pewność zakupu. Kupując z wykorzystaniem społecznościówek nie jesteśmy anonimowi nie są anonimowi również ludzie, z którymi zawieramy transakcje,  co nie daje tak szerokiego pola manewru na nieuczciwe zakupy, jak tylko tajemniczy nich przy aukcji.

Pralkę, narty, samochód kup od znajomych

Jeśli zatem następnym razem staniesz przed koniecznością a kupna mebli, sprzętu sportowego, zmywarki, czy nawet samochodu, zajrzyj na ogłoszenia i sprawdź czy Twoi znajomi nie sprzedają tego czego szukasz. Kupowanie przez znajomych jest nie tylko bezpieczniejsze , ale i bardziej opłacalne, kupując z polecenia zwykle może liczyć na specjalne względu w  postaci  atrakcyjnego rabatu. Kupując w internecie nie ograniczaj się tylko do znanych już możliwość, szukaj nowych sposobów na tanie kupowanie.



Podpis

Kasia


Ocena: 4.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama




Najaktywniejsi autorzy



Zakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie






© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.