Czy warto posiadać licencję do WinRAR?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: e-biznes

Czytano: 1188 razy | Kategoria: Bezpieczeństwo w sieci | Ilość słów: 337 | Data: 28.01.12 | 0 komentarzyWinRAR to jeden z najbardziej znanych programów do kompresji i dekompresji plików dystrybuowany na licencji shareware. Wpływa na to duża funkcjonalność programu.


Zadaniem WinRARa jest skompresowanie pliku do takiego formatu, aby miał on jak najmniejszą kubaturę. Każdy może pobrać go klikając w winrar download z witryny producenta i użytkować zupełnie za darmo przez 40 dni. Jeśli nadal chcemy korzystać z niego po upływie 40 dni od instalacji należy zakupić licencję na witrynie producenta. Używanie programu po upływie tego czasu bez zakupienia licencji jest nielegalne. Licencja uprawnia do instalowania programu na wszystkich prywatnych komputerach należących do osoby, która ją zakupiła.

WinRAR dostępny jest na platformy: Windows, DOS, OS/2, Linux, FreeBSD, MacOSX i Pocket PC. Licencja pasuje do każdej wersji językowej dla każdej platformy sprzętowej. Ogromnym plusem jest zastosowanie WinRARa aby można było kilka plików przenosić jako jeden, co jest bardzo wygodne i szybsze. Połączenie tych dwóch założeń daje bardzo ciekawy moduł. Możliwości programu nie ograniczają się tylko do zwykłego pakowania danych. Możemy tworzyć archiwa samorozpakowujące się, kompresowane pliki możemy też zaszyfrować i zamaskować hasłem. Program wyróżniają też bardzo skuteczne algorytmy kompresji danych, które sprawiają, że po użyciu programu WinRAR, nasze pliki mogą zajmować naprawdę niewielę miejsca.

Jest bardzo przydatny przy minimalizacji plików multimedialnych takich jak djęcia, filmy i muzyka. Są one w WinRAR pakowane przy użyciu specjalnego algorytmu, co znacznie zmniejsza rozmiar archiwum.Na tle konkurencji wypada w tym względzie bardzo dobrze oferując przy tym zauważalnie większą wydajność. Zaawansowani użytkownicy mają do wyboru szereg alternatyw pozwalających w pełni wykorzystać zalety programu oraz formatu plików RAR. WinRAR bez wątpienia zalicza się do grona aplikacji, które każdy użytkownik powinien mieć na dysku. Może się on przydać nawet osobom mającym dyski twarde o dużych pojemnościach, którym może się wydawać iż nie potrzebują aplikacji tego typu. Program posiada polską wersję językową co też ucieszy sporą grupę użytkowników.
Podpis

e-biznes


Ocena: 0.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.