Jaki hosting wybrać dla swojej strony www

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Teken

Czytano: 496 razy | Kategoria: Hosting | Ilość słów: 362 | Data: 02.09.13 | 0 komentarzyZakładając stronę www warto zastanowić się nad tym jaki wybrać dla niej hosting. Jeżeli zakładamy stronę komercyjną, która ma przynosić nam jakiś zysk, to wykupienie wartościowej, łatwej do zapamiętania i związanej z naszym biznesem domeny jest sprawą najważniejszą, ale pamiętajmy, że nie jest to zabieg wystarczający.


Jeżeli na naszej stronie nie będziemy umieszczać znacznej ilości danych, zwłaszcza zdjęć czy filmów, wówczas na pewno wystarczy nam najtańszy hosting, na którym zmieści się nasza strona. Nawet jeśli na naszej stronie będziemy publikować dużo tekstu, to i tak nasza strona nie będzie zajmować dużo miejsca na serwerze. Pamiętajmy jednak, że zdjęcia z aparatów cyfrowych, filmiki, pliki z muzyką czy nawet duże dokumenty mogą zajmować bardzo dużo miejsca i jeśli będziemy umieszczać duże ilości tego typu plików, to wówczas tani hosting może nam nie wystarczyć. Należy wówczas poszukać firmy z dużą ilością transferu danych i sporą pojemnością dysku.

Obecnie jest mnóstwo firm hostingowych oferujących hosting i serwery o lepszych lub gorszych parametrach, tak więc na pewno uda się nam znaleźć dogodne dla nas rozwiązanie. Wybierając hosting należy spojrzeć na kilka kwestii, które powiedzą czy opłaca się go rzeczywiście wykupić. Pierwszym elementem jest oczywiście cena. Im taniej uda nam się wykupić hosting, tym oczywiście lepiej. Drugą kwestią, jaką należy dostosować pod własne potrzeby jest wspominana już pojemność serwera. Pod prywatne strony internetowe czy blogi wystarczą małe pojemności, ale strony komercyjne takie jak np. sklepy internetowe będą potrzebowały znacznie większych pojemności. Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest tzw. transfer, czyli ilość danych, które odwiedzające naszą stronę osoby będą pobierać. Tutaj sytuacja jest analogiczna jak w przypadku miejsca na serwerze, gdyż sklepy internetowe czy inne często odwiedzane serwisy będą potrzebowały dużego transferu a małe strony prywatne znacznie mniejszego. Wybierając nawet tani hosting warto również zwrócić uwagę na to czy firma, u której chcemy go wykupić oferuje jakiś okres testowy i czy w razie problemów udzieli nam pomocy technicznej. To ważne kwestie, gdyż jeżeli chcemy założyć własną stronę to pragniemy także, aby wszystko działało sprawnie i bez żadnych kłopotów.
Podpis

Krzysztof Borowik


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.