Portale społecznościowe inne niż wszystkie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: KasiaWu

Czytano: 555 razy | Kategoria: Poznawanie ludzi | Ilość słów: 585 | Data: 01.02.12 | 0 komentarzyNajpopularniejszy na świecie portal społecznościowy Facebook skupia dzisiaj ponad 800 milionów użytkowników. Bardzo znany jest też Twitter, MySpace, a Google+ zdobywa coraz nowych użytkowników. Jednak istnieją także takie portale, o których istnieniu mało kto mógłby pomyśleć...


Nie oszukujmy się – kto z nas wpadłby na pomysł stworzenia portalu skupiającego ludzi, z którymi moglibyśmy zaplanować wspólną ucieczkę na wypadek ataku zombie (Lost Zombies)? Albo znaleźć sponsora na operację powiększenia biustu (Invest in Breast)? Lub pochwalić się wszystkim swoimi... wąsami (Stache Passion)? To nie żart, prawdę mówiąc moja wyobraźnia chyba nie była by wstanie wymyślić tak niesamowitych portali społecznościowych...

 

Nigdy bym nie wpadła także, że istnieje społecznościówka „Line for Heaven”, będąca dosłownie kolejką do nieba. Użytkownicy udzielają sobie nawzajem błogosławieństwa, wyznają grzechy i tworzą ranking, kto bardziej na niebo zasługuje. Z kolei twórca innego portalu najwyraźniej dostrzegł, że również chomiki chcą zaistnieć w internecie. Stworzył więc portal specjalnie dla nich – HAMSTERster. Chomiki mogą na nim posiadać swoje zdjęcie profilowe, opisać jaki najbardziej lubią kołowrotek, które kable najlepiej nadają się do gryzienia, a ile wiórek do zakopania się w nich.

 

Znacznie większy potencjał niż chomiki ma z pewnością społeczność wsi. Na FarmersOnly wszystkim mieszczuchom wstęp wzbroniony. W zamyśle jest to serwis randkowy, na którym każdy rolnik może znaleźć drugą połówkę żyjącą właśnie na wsi i zbierającą własne plony, bo, zgodnie z hasłem portalu „Mieszczuchy po prostu tego nie kumają”. Z kolei miłośnicy Junga znajdą wreszcie miejsce, gdzie każdy może podzielić się świeżo po obudzeniu swoim snem i o nim porozmawiać. Dzięki REMcloud zniknie problem szybkiego zapominania snów. Nie można oczywiście dyskryminować także użytkowników wełny – na Raverly koniecznie musi zarejestrować się każdy, kto kocha robić na drutach i szydełkować.

 

Ostatnio na fali popularnych książek i filmów przybyło fanów wampirów. Obowiązkowo muszą mieć oni także swoje miejsce w społecznościowej sferze. Znajdą je na Vampire Freaks, która zrzesza właśnie wszystkich lubiących krew, noc i ugryzienia. Jeszcze liczniejsi miłośnicy samochodów ucieszą się z istnienia Check My Ride. Zamiast swoich zdjęć profilowych użytkownicy zamieszczają zdjęcia swoich ukochanych samochodów, wraz z opisem ich historii. Największy potencjał ma chyba serwis społecznościowy Path, ze względu na wzrastającą liczbę użytkowników smartfonów. Jego konceprcja jest bardzo ciekawa i kreatywna – zarejestrowani opowiadają o swoim życiu poprzez zamieszczanie fotografii robionych właśnie za pomocą smartfonów. Portal ma pewne restrykcje – twórcy portalu założyli, że zdjęciami ze swojego życia chcemy się dzielić z nie więcej niż 50 osobami. Zapewne ucieszy to tych, którzy cenią swoją prywatność i których denerwuje, że na choćby takim Facebooku wszyscy widzą wszystko. Jednak przyzwyczajonych do dzielenia się z szerszym gronem osób może takie rozwiązanie ograniczać. Daje się zauważyć, że dla administratorów wszystkich tych portali więzi między użytkownikami są najważniejsze, a przykładowo w przypadku Facebooka reklama jest dla niego również niezwykle ważna.

 

Jak więc widzimy, portale społecznościowe to nie tylko Facebook, Twitter, Nasza Klasa czy MySpace. Wiele grup o nawet najbardziej oryginalnych zainteresowaniach także znalazło swój sposób, aby zaistnieć w internecie. Może jakaś agencja social media szukająca bardzo zawężonej społeczności dla jakiegoś specyficznego produktu powinna poszukać właśnie tam?
Podpis

K.W.


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.