Elektronika – zamawiać przez internet czy kupić tradycyjnie?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Justyna

Czytano: 1061 razy | Kategoria: Sklepy internetowe | Ilość słów: 436 | Data: 04.04.12 | 0 komentarzyElektronika i książki to, według badań najczęściej kupowane grupy przedmiotów za pośrednictwem internetu. Źródłem zakupów są aukcje internetowe i sklepy, choć coraz częściej można kupić je również poprzez ogłoszenia. Czy kupowanie elektroniki w ten sposób to dobry pomysł?


Przedstawmy wszystkie wady i zalety tego rozwiązania, a dopiero potem postarajmy się podjąć decyzję czy warto, czy też nie. Sklepów internetowych w Polsce przybywa właściwie z roku na rok, ubiegłoroczne raporty wskazują również, że aż 70% internautów skorzystało z usług sklepów internetowych. Jakie są zalety tego rozwiązania? Na pierwszym miejscu pojawia się oszczędność pieniędzy – kupując produkty w internecie w kieszeni zostaje zwykle kilkanaście, a czasem i kilkadziesiąt procent wartości produktu. Dla kupujących ważna jest również wygoda i oszczędność czasu – bez wychodzenia z domu, na pocztę, za pośrednictwem zaledwie kilku kliknięć można zrobić zakupy spożywcze, kupić telewizor czy płytę z ulubioną muzyką. W tym miejscu warto wspomnieć o porównywarkach cen, które pozwalają na wybór produktu o najniższej cenie. Klienci podkreślają również, że często zależy im na towarach najwyższej jakości – ich wybór ułatwiają serwisy rekomendujące.

Wśród wad zakupów przez internet można wyróżnić brak możliwości obejrzenia towaru przed kupnem. O ile w przypadku książek czy płyty nie stanowi to problemu, o tyle z ubraniami jest już problem. Klienci decydują się również na kupno elektroniki, rzadziej jednak wybierają telewizory, częściej są to telefony komórkowe czy laptopy. Dużą popularnością cieszy się też elektronika drobna – słuchawki, pendrive'y, odtwarzacze mp3, akcesoria komputerowe. W przypadku elektroniki zaobserwować jednak można pewną wyraźnie rysującą się tendencję. To prawda, klient nie zobaczy towaru przed zakupem w danym sklepie internetowym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby obejrzał go w którymś ze stacjonarnych. I często z tej możliwości korzysta. Wracając do wad sklepów internetowych, wskazać można na problemy z wysyłką. Kurierzy często nie wykazują zainteresowania tym, co znajduje się w paczce i albo przekładają je bez należytej ostrożności albo zostawiają ją u sąsiadów lub w sklepie naprzeciwko, jeśli tylko nie ma nas w domu, a im nie na rękę jest przyjeżdżanie po raz drugi.

Czy w takim razie kupowanie sprzętu elektronicznego przez internet jest dobrym pomysłem? Tak pod warunkiem, że spełni się kilka warunków, o których wspomniano powyżej. Obejrzenie towaru „na żywo” sprawia, że jesteśmy w stanie wskazać na wszystkie jego wady i zalety i ewentualnie zdecydować się na inny model. Dzięki temu nie tylko unikniemy rozczarowania, ale również oszczędzimy i czas, i pieniądze.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.