Mity i fakty na temat bizuterii

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: koselda

Czytano: 462 razy | Kategoria: Sklepy internetowe | Ilość słów: 269 | Data: 23.05.12 | 0 komentarzyKilka wieków temu na francuskich dworskich dworach najważniejsze było kto jak jest ubrany, a kobiety prześcigiwały się w kreacjach. W tamtych czasach ważną częścią ubioru, która mogła wyróżnić i przyozdobić kobietę była biżuteria.


Kilka wieków temu na francuskich dworskich dworach najważniejsze było kto jak jest ubrany, a kobiety prześcigiwały się w kreacjach. W tamtych czasach ważną częścią ubioru, która mogła wyróżnić i przyozdobić kobietę była biżuteria. Przede wszystkich naszyjniki z wielkimi kamieniami, które zdobiły dekolty dworskich dam były tak samo pożądane jak mężczyźni.

Dzisiejsza teraźniejszość jest bardzo odmienna od tamtych czasów. Nie ma wystawnych przyjęć, a styl ubierania się znacznie zmienił. Jednak zachowanie kobiet nie zmieniło się do dnia dzisiejszego zbyt wiele. Nadal większość z nich nie umie obejść się bez ozdobnej biżuterii. Podejście od tamtych czasów się nie zmieniło. Nadal ważną częścią bycia jest dekolt, a najważniejsze jest jego ozdoba. Jednak dzisiejsze kobiety mają przewagę. W tamtych czasach aby zdobyć jakąś ozdobę należało mieć znajomości i przede wszystkim pieniądze. Nie dane było dla ubogich kobiet posiadać błyskotki. My jako kobiety współczesnego świata mamy wybór w ogromnym w asortymencie. Czy to długi naszyjnik, krótki, z zawieszką, czy z kryształkami, każda znajdzie coś na swój gust i portfel.


Wisiorki od niepamiętnych czasów były ważną częścią kobiety, a czas pokazuje, że nadal będą na swojej ważnej pozycji istnieć. Jak to będzie za 50 lat? Biżuteria nadal będzie ważna, jednak jaki będzie styl i moda obowiązywała możemy tylko się domyślać. Jednak ta przyszłość jest nam bardzo daleka.


Podpis

Aneta Jurdzińska


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.