Skrypt dla sklepu internetowego - gotowy czy indywidualny

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: skorpionek

Czytano: 534 razy | Kategoria: Sklepy internetowe | Ilość słów: 339 | Data: 01.07.13 | 0 komentarzyCelem tego artykułu jest uświadomienie czytelnikom czym różni się gotowy skrypt sklepu internetowego dostępny zazwyczaj w miesięcznym abonamencie od indywidualnego, tworzonego przez profesjonalną firmę.


Gotowe skrypty są zazwyczaj bardzo tanie, gdyż koszt użytkowania wynosi zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie i na tym praktycznie kończą się ich zalety. Takie skrypty zawierają zazwyczaj sporo błędów, a ponieważ używa ich dużo osób to są też mało oryginalne, nie wyróżniają się spośród tysięcy podobnych sklepów internetowych. Idealnie nadają się tylko na początek działalności, jeśli nie mamy odpowiednich funduszy na zakup narzędzia dostosowanego do naszych potrzeb. Problem jest również z ich pozycjonowaniem w wyszukiwarkach internetowych. Jest to spowodowane głównie tym, że bardzo ciężko je zoptymalizować więc trud jaki musimy włożyć w osiągnięcie wymarzonej pierwszej pozycji w Google jest nieporównywalnie większy niż w przypadku zamówienia strony internetowej w firmie, która się tym zajmuje.

Skrypt zamówiony w firmie informatycznej jest kompletnym przeciwieństwem wyżej opisanego rozwiązania. Oryginalny szablon dostosowany do branży, indywidualna szata graficzna, panel sterowania stworzony według naszych zaleceń i dobra optymalizacja pod wyszukiwarki dają ogromną przewagę nad przedsiębiorcami korzystającymi z tanich skryptów. Jedyną wadą jest cena takiej przyjemności, gdyż stworzenie sklepu internetowego od zera to koszt sięgający nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych ale jeśli mamy dobry pomysł i umiejętność wyróżnienia się na tle konkurencji to ten wydatek na pewno szybko się zwróci. Dodatkowo, mamy pełne prawo wprowadzania zmian i poprawek według uznania, albowiem taki skrypt jest w całości naszą własnością i możemy z nim robić co tylko chcemy.

Podsumowując, jeśli chcemy zająć się prowadzeniem sklepu internetowego na serio to powinniśmy zainwestować w rozwiązanie dopasowane do naszych wymagań i potrzeb rynku, na którym oferujemy nasze produkty. Mając jednak ograniczone fundusze lub gdy nie mamy pewności czy na prawdę chcemy to robić, możemy wybrać tanie rozwiązanie jakim jest gotowa aplikacja sklepu internetowego.
Podpis


Ocena: 5.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.