Dlaczego powstają sieci komputerowe?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: kornik

Czytano: 501 razy | Kategoria: Komputery | Ilość słów: 290 | Data: 09.07.13 | 0 komentarzySieć komputerowa może usprawnić pracę, umożliwiając szybkie przesyłanie danych między komputerami. Połączenie ze sobą kilku komputerów może sprawić, że firma lub instytucja oszczędza na takim sprzęcie jak drukarki lub urządzenia wielofunkcyjne.


Dzięki stworzeniu sieci komputerowej nie ma potrzeby wyposażania każdego z komputerów w osobne urządzenie. Wystarczy jedna drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne, które obsługuje całą sieć komputerową. To duże ułatwienie oraz oszczędność dla firmy.

Wymienione powyżej powody są najczęstszymi, ale nie jedynymi przyczynami tworzenia sieci komputerowych. Nie tylko przesyłanie informacji i ograniczenie liczby sprzętu skłaniają do tworzenia sieci komputerowej. Dzięki sieci można wspólnie korzystać z takich urządzeń, jak pamięć masowa (dzięki której można tworzyć kopie zapasowych danych) lub z programów komputerowych. Są specjalne programy dla firm lub instytucji, które przystosowane są do instalacji na kilku stanowiskach. To zdecydowanie tańsze rozwiązanie, niż instalowanie na każdym komputerze programu z licencją na jedno stanowisko.


Największą zaletą tworzenia sieci komputerowej są jednak liczne ułatwienia związane z organizacją pracy. Możliwość szybszego przesyłania danych oraz szybkiej wymiany informacji to pierwsza, najważniejsza zaleta sieci komputerowej. Możliwość korzystania z poczty elektronicznej również ma swe zalety. Co więcej, sieć komputerowa pozwala na zgromadzenie i scentralizowanie informacji w jednej, wielkiej bazie danych. Wyposażając siec w odpowiednie oprogramowanie sieciowe można dodatkowo realizować wiele skomplikowanych zadań w formie pracy zespołowej. Program zapewnia osobom wchodzącym w skład danego zespołu nie tylko dostęp do konkretnych informacji, ale i możliwość przesyłania ich współpracownikom.  
Możliwość zmniejszenia wydatków na niektóre ze sprzętów biurowych oraz na programy komputerowe, usprawnienie pracy oraz ułatwienie komunikacji pomiędzy współpracownikami to największe zalety, a zarazem główne przyczyny tworzenia coraz większych i coraz bardziej rozbudowanych sieci komputerowych.  


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.