Desktop Publishing - co to znaczy?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: peggybrown190

Czytano: 851 razy | Kategoria: Grafika i animacja | Ilość słów: 342 | Data: 27.02.13 | 0 komentarzyWspółcześnie dużo osób jest wręcz uzależnionych od komputera. Jest to całkowicie zrozumiałe, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że to nowoczesne urządzenie, na którym ma się szansę dokonywać trudnych obliczeń...


...szybko edytować tekst, wykonywać interesujące animacje czy też kontaktować się z ludźmi, jacy przebywają na innym końcu świata. W związku z tym wyrażenie DTP, czyli Desktop Publishing, nikogo nie dziwi. Co ono znaczy?

DTP to nic innego, jak robienie za pomocą komputera różnych treści, które następnie zostaną przekazane do druku poligraficznego i tą samą metodą zostaną powielane. To wygodne rozwiązanie, więc szkolenia DTP to korzystna inwestycja. Pojęcie DTP można na polski przetłumaczyć, jako "publikowanie zza biurka". Jednak DTP to nie tylko wykonywanie na komputerze szkiców ulotek, plakatów czy innych rzeczy, które następnie mają być drukowane. To zarządzanie całym procesem drukowania, także sterowanie komputerem maszynami do druku, co w zaawansowanej technologii nie nastręcza dużych kłopotów, a upraszcza drukowanie i sterowanie procesem. To sprawia, że DTP kurs to dobrze widziana pozycja w CV.

Korzystne jest także, że szkolenia DTP to mały wydatek. Komputer w tym przypadku jest również narzędziem, które służy do kierowania pracą w grupie osób, które biorą udział w całym procesie działania. Obecnie wyrażenia Desktop Publishing używa się też w odniesieniu do przygotowywania wszelkich materiałów, które nie będą drukowane w wersji papierowej, lecz tylko w wersji cyfrowej, co jest tańsze i bardziej przyjazne dla natury. Desktop Publishing to nie tylko zabawa obrazem i tekstem, który ma się znaleźć na papierze czy w wersji cyfrowej. To również sposób projektowania opakowania, na jakim nie będzie się pojawiał jakikolwiek tekst bądź obraz, oraz form, które są wykrawane z tworzyw, takich jak papier.

Dlatego DTP jest nadzwyczaj zróżnicowanym wyrażeniem, a kurs DTP to propozycja wielu firm szkoleniowych. Potwierdza to tylko całkowitą komputeryzację nowoczesnego świata, co można rozpatrywać zarówno na bazie korzystnych, jak i złych rezultatów. Mimo wszystko nowoczesne programy komputerowe w dużej mierze upraszczają zadanie ludziom w różnych dziedzinach.
Podpis

Peggy Brown


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.