Najważniejsze cechy dobrej prezentacji multimedialnej

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: akkom

Czytano: 4207 razy | Kategoria: Grafika i animacja | Ilość słów: 486 | Data: 20.04.12 | 0 komentarzyMicrosoft Power Point to profesjonalne narzędzie przygotowane w celu tworzenia dynamicznych prezentacji multimedialnych z zastosowaniem wielu efektów możliwych do uzyskania w programach pakietu Microsoft Office. Tworzone w tym programie prezentacje idealnie nadają się do przedstawienia własnej firmy i proponowanej przez nią oferty.


Aby jednak stworzona prezentacja osiągnęła swój cel, czyli zainteresowała odbiorców, musi spełniać kilka warunków.

Po pierwsze, każda prezentacja musi mieć swój temat i należy przedstawić go na samym początku (slajd tytułowy). Należy również zastanowić się, w jakim celu przygotowywana jest prezentacja, co dzięki niej chcemy osiągnąć, co chcemy przekazać i do jakiej grupy docelowej odbiorców ma trafić. Ważne również jest, aby każda plansza wchodząca w skład pokazu posiadała własny tytuł. Kolejną ważną cechą dobrej prezentacji multimedialnej jest jej czytelność. Należy więc zwrócić uwagę na to, aby na jednym slajdzie znajdowało się nie więcej niż 5-6 linijek tekstu. Zawarty w slajdach tekst powinien składać się z samych haseł, a nie rozbudowanych akapitów. Ważne jest też, aby tekst i pozostałe elementy slajdu były czytelne z większej odległości. Kolejna ważna sprawa to wybór czcionki. Nie należy sięgać po wyszukane czcionki, lepiej zastosować czcionkę klasyczną, czytelną, która nie będzie zawierała zbędnych ozdobników. Odbiorca musi bowiem skupić się na przekazywanej treści. W tym celu można również posłużyć się odpowiednio dobranymi elementami graficznymi, których zadaniem jest wspomaganie tekstu.

Kolejną ważną cechą, o której należy pamiętać, to konsekwentne i wyważone stosowanie kolorów, zarówno tła, jak i czcionki, gdyż kolorystyka i tło mają być elementem wspomagającym prezentację, a nie skupiającym uwagę słuchaczy.

Nie należy również przesadzać z umieszczaniem animacji, powinny one znaleźć się wtedy, gdy służą objaśnieniu jakiegoś zjawiska, w innym przypadku, gdy zastosujemy wiele różnorodnych „sztuczek”, odbiorca prezentacji skupi się na nich, przez co jego uwadze mogą umknąć treści, które chcieliśmy mu przekazać. Na slajdzie kończącym pokaz należy przedstawić krótkie podsumowanie, najlepiej w postaci jakiejś sentencji, czy hasła. Należy również pamiętać o podaniu autora prezentacji, powinno się to zrobić na pierwszym i ostatni slajdzie. Jeżeli w prezentacji wykorzystane są źródła, których nie jesteśmy autorami, wówczas należy pamiętać o ich podaniu (autorzy, cytowane utwory, wykorzystane ilustracje itp.)

Program Power Point jest tak opracowany, że nawet bez profesjonalnego przygotowania możemy intuicyjnie posłużyć się kilkoma narzędziami, tworząc prostą prezentację. Jeżeli jednak chcemy poznać narzędzia bardziej zaawansowane i nauczyć się przygotowywania prezentacji bardziej rozbudowanych graficznie, warto zapisać się na kurs, na którym pod okiem specjalisty będziemy mieli okazję zapoznania się ze wszystkimi możliwościami jakie daje nam program Power Point.

Ponieważ Power Point nie jest programem trudnym, w trakcie trwania kursu jesteśmy w stanie opanować wszystkie jego narzędzia i efektywnie nauczyć się tworzenia efektywnych prezentacji multimedialnych.
Podpis

Akademia Komputerowa AkKom jest firmą szkoleniową. Prowadzimy kursy z zakresu obsługi programów komputerowych Ms Office, Open Office, Kosztorysowania, Zarządzania projektami.
Pod patronatem AkKom działa również Centrum Antymobbingowe, w którym prowadzone są szkolenia z zakresu przeciwdziałania mobbingowi w miejscu pracy oraz szkolenia z zarządzania zasobami ludzkimi.


Ocena: 3.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.