Laptop pod ochroną

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gosia

Czytano: 668 razy | Kategoria: Komputery | Ilość słów: 504 | Data: 20.07.12 | 0 komentarzyLaptop w dzisiejszych czasach to niemal rzecz pierwszej potrzeby. Jednak musimy za nią zapłacić więcej niż za chleb czy mleko. Dlatego warto dbać o to, by laptopowi nic się nie stało, zwłaszcza jeśli jesteśmy z nim w drodze. Jak to zrobić?


Jeżeli zabieramy laptopa do pracy, do przyjaciół lub chcemy pisać powieść w parku pod naszym ulubionym drzewem, to musimy zadbać o bezpieczny transport. Laptop powinien być zawsze przenoszony w specjalnym ochraniaczu, który można kupić przy zakupie sprzętu lub przez internet. Tym ochraniaczem może być etui, torba lub plecak. Wybór musi być uzależniony od tego jak często wychodzimy z laptopem z domu i w jaki sposób się z nim poruszamy.

Jeśli rzadko wychodzimy z domu, zabierając ze sobą sprzęt, to nie musimy od razu kupować specjalnej torby albo plecaka. Wystarczy specjalne etui ochronne, które jest wykonane z elastycznej pianki. Laptop włożony do takiego etui można następnie schować w zwykłym plecaku.

Najbardziej popularnym typem ochraniacza dla laptopa jest torba. Zapewnia wysoką ochronę i jest wygodna, oczywiście pod warunkiem, że jest bardzo dobrej jakości. Wybierając torbę należy zwrócić uwagę na jej ciężar. Jeśli nasz laptop jest dość ciężki, to torba musi być lekka. Inaczej podróż stanie się bardzo uciążliwa, zwłaszcza jeśli przez dłuższy czas będziemy zmuszeni do niesienia ciężkiej torby z ciężkim laptopem w środku (plus zasilacz, myszka, dokumenty itp.). Dobrze też, jeśli do wyboru są dwie możliwości niesienia torby, w ręce oraz na ramię. Zwróćmy uwagę czy pas na ramię można regulować i czy jest on na tyle szeroki, by nie wrzynał się w ramię.  

Następnie sprawdzamy czy dany model torby oferuje przegrody. Dobrze jeśli są przynajmniej dwie, jedna na komputer, druga na dokumenty. Przegroda powinna być usztywniona i obszyta pianką. Torba może posiadać również dodatkowe kieszonki, na telefon i różne drobiazgi, oraz miejsce na zaczepienie długopisów.

Materiały, z których wykonana jest torba, muszą być wysokiej jakości i czynić ją przedmiotem odpornym na zmienne warunki atmosferyczne. Torba musi chronić laptop przed promieniami słonecznymi, by się nie nagrzał i jego obudowa się nie odkształciła. Musi chronić go przed wilgocią i przed deszczem, by nie doszło do zalania, które może komputer zniszczyć. Dobrze jeśli torba posiada wzmocnione narożniki, musi chronić laptopa również w czasie wstrząsów czy uderzenia.

Jeśli nie lubimy toreb na ramię, możemy zdecydować się na specjalny plecak. Wygląda on jak zwyczajny plecak, ale jest dodatkowo wzmocniony. Pełni te same funkcje co torba, a więc chroni laptop przed przegrzaniem, zalaniem i urazami mechanicznymi. Jego zaletą jest niewątpliwie to, że nie zdradza on swojej zawartości. Każdy złodziej w mig rozpozna torbę na laptopa, a plecak już nie.

Etui, torbę czy plecak zawsze należy zakupić po zakupie komputera, żeby wiedzieć jakimi wymiarami się kierować. Nie ważne czy chce się kupić torbę na laptopy Acer, Samsung czy Sony. Marka nie jest ważna. Informację na jakie laptopy są przeznaczone dane torby czy plecaki, producenci podają zazwyczaj w calach.  

 
Podpis

gosia


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.