Laptopy – przydatne programy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Justyna

Czytano: 1216 razy | Kategoria: Komputery | Ilość słów: 387 | Data: 02.08.12 | 1 komentarzyKorzystanie z laptopów z pewnością jest fantastycznym oraz bardzo wygodnym rozwiązaniem właściwie dla każdego z nas, niezależnie od tego, jakie są nasze potrzeby oraz oczekiwania.


Warto jest jednak zauważyć, że w przypadku absolutnie każdego komputera możemy obecnie znaleźć sporo różnych aplikacji, które potrafią być bardzo przydatne podczas korzystania z takich urządzeń. Podobnie jest również i przy laptopach – wystarczy tylko nieco poszukać w samym tylko internecie aby szybko znaleźć całe mnóstwo aplikacji w które powinien wyposażyć się absolutnie każdy użytkownik laptopa, bowiem w znacznym stopniu ułatwiają one pracę z nim.
    Wiele z takich aplikacji koncentruje się przede wszystkim na jak największej kontroli zasilania oraz zwiększenia wydajności baterii takiego laptopa. W końcu mała żywotność baterii jest bardzo poważnym problemem dla każdego, kto tylko korzysta z takiego komputera z dala od jakichkolwiek źródłem prądu – wystarczy tylko zaopatrzyć się w dowolną związaną z tym aplikację, aby przynajmniej częściowo rozwiązać tą kwestię. Niektóre z nich wyświetlają nam na przykład bardzo szczegółowe informacje na temat stanu naszej baterii oraz informują nas o wszystkich procesach które odbywają się gdzieś w tle – często po prostu ich nie potrzebujemy, ale samo ich działanie może w znacznym stopniu obciążać naszą baterię. Niektóre z programów – szczególnie tych przeznaczonych już dla bardziej zaawansowanych użytkowników – umożliwiają także pełną kontrolę częstotliwości pracy procesora oraz innych podzespołów komputera. Jeżeli odpowiednio je zmodyfikujemy, to również będziemy mogli uzyskać znacznie większą oszczędność mocy i dłuższą żywotność naszej baterii.  Laptopy jak żadne inne komputery są również wrażliwe na przegrzewanie się, zatem warto jest także znaleźć dla siebie program, który na bieżąco będzie nas informował o rzeczywistej temperaturze komputera, szczególnie takich jego części jak dysk twardy, i w razie czego odpowiednio wcześnie zaalarmuje nas o jakimkolwiek ryzyku awarii.
    Jeżeli zatem korzystamy już z jakiegokolwiek laptopa to warto byłoby upewnić się co do tego, że zapewniliśmy sobie maksymalną kontrolę nad naszym komputerem. Praktycznie wszystkie z opisanych wyżej aplikacji są obecnie darmowe oraz bardzo łatwo dostępne, dzięki czemu absolutnie nikt z nas nie będzie miał żadnych problemów ze skorzystaniem z przynajmniej kilku z nich i cieszeniem się wszystkimi ich możliwościami.Podpis


Ocena: 3.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.