HDInsight w biznesie ITMAGINATION

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: ITMAGINATION

Czytano: 526 razy | Kategoria: Oprogramowanie | Ilość słów: 294 | Data: 29.05.13 | 0 komentarzyW dobie nowych technologii Business Intelligence pełni kluczową rolę w biznesie wielu przedsiębiorstw. Narzędzia klasy Big Data, takie jak Microsoft HDInsight, ułatwiają łatwą i szybką analizę danych pochodzących z różnych źródeł.


Od kilku lat można zaobserwować rosnący trend wobec wykorzystania rozwiązań Business Intelligence, m.in. w kontekście Big Data, który stanowi ważny krok w ewolucji i rozwoju BI. 

Jednym z rozwiązań klasy Big Data jest łatwy w adaptacji Microsoft HDInsight, który został oparty o technologię Hadoop. Produkt ten jest dostępny zarówno na lokalnych systemach - Windows Server, jak i w chmurze - Windows Azure. - Microsoft HDInsight umożliwia analizę dużych zbiorów danych w poszukiwaniu wartości biznesowej. Dostarcza także metody do analizy danych, które do tej pory były uznawane za pozbawione wartości, takie jak: dane tekstowe, HTML, strumienie audio i wideo czy też dane społecznościowe -  wyjaśnia Konrad Wypchło, Business Intelligence Program Manager w ITMAGINATION.

Obecnie najnowszy produkt firm Microsoft i Hortonworks testuje, w rozwiązaniach chmurowych, ITMAGINATION. Pierwsze projekty, przy użyciu Microsoft HDInsight, realizuje w obszarze analizy ryzyka dla branż ubezpieczeniowych i bankowych. - Analizujemy dane tekstowe, które dotychczas trudno było zdefiniować ponieważ były one nieustrukturyzowane - mówi Konrad Wypchło. - Część analiz, które dotychczas były robione z wykorzystaniem klasycznych metod przeniesiemy na nowe rozwiązanie Hadoop, osiągając wyższą wydajność i niższe koszty platformy sprzętowej - dodaje.

Nowe rozwiązania pozwolą ITMAGINATION stać się pionierem w analizie Big Data. Dostarczą one bowiem klientom narzędzia, które można łatwo i szybko zintegrować z istniejącym środowiskiem informatycznym klienta.

Warto dodać, że Microsoft HDInsight działa na systemach Windows, czyli na tym co w większości przedsiębiorstw jest dostępne. Poza tym pozwala firmom zredukować koszty. Nie trzeba bowiem zatrudniać dodatkowych administratorów IT i instalować nowych technologii.
Podpis

ITMAGINATION / www.itmagination.pl


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.