Komputer pomoże ci w organizacji czasu pracy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: pure-poison

Czytano: 311 razy | Kategoria: Oprogramowanie | Ilość słów: 322 | Data: 30.08.13 | 0 komentarzyMałe przedsiębiorstwa nie stanowią zazwyczaj problemu w kwestii organizacji rozkładu zadań i obowiązków poszczególnych osób. Zmienia się to jednak wraz ze wzrostem rozmiarów firmy, a problem jest zdecydowanie największy tam, gdzie dochodzi do konieczności pracy zmianowej.


planowaniepracy_1.jpg

W takim przypadku ułożenie odpowiadającego wszystkim grafiku graniczy wręcz z cudem. Właśnie z myślą o takich dużych przedsiębiorstwach powstają systemy mające na celu zniwelowanie tego problemu. Oprogramowanie do planowania czasu pracy jest więc w dzisiejszych czasach narzędziem bardzo pożądanym oraz docenianym.

Poziom skomplikowania takiego programu jest oczywiście zależy od wielu czynników. Podstawowym z nich jest samo skomplikowanie relacji pracowniczych. Tam, gdzie wszyscy pracują w tych samych godzinach, problemy zawszą są bowiem mniejsze niż tam, gdzie konieczne jest wprowadzenie systemu zmianowego z uwzględnieniem zatrudnienia w godzinach nocnych. Jest tak na przykład w przypadku dużych firm zajmujących się wytwórstwem. Oprogramowanie do planowania czasu pracy przydaje się szczególnie, jeżeli produkcja trwa również w godzinach nocnych oraz w niedzielę i święta, konieczne jest wówczas wprowadzenie sprawiedliwego systemu, w którym wszyscy pracownicy będą w równym stopniu obciążeni obowiązkami i otrzymają za swoją pracę taką samą rekompensatę w postaci przysługujących im w takim wypadku dni wolnych.


Ilość programów oferujących tego typu usługi jest naprawdę duża, w związku z czym problemem może okazać podjęcie ostatecznej decyzji co do tego, który system ostatecznie wybrać. Żeby nie popełnić w tym względzie błędu konieczna jest przede wszystkim szczegółowa analiza własnych potrzeb i oczekiwań. Zanim wybierzemy oprogramowania do planowania czasu pracy, powinniśmy zapoznać się z pojawiającymi się na rynku propozycjami. Nie zaszkodzi również poradzić się w tej kwestii specjalisty. Nie warto bowiem popełniać błędów, które będą skutkowały albo wydaniem zbyt dużej sumy pieniędzy, albo co gorsze kupieniem nieodpowiedniego systemu, który będzie całkowicie bezużyteczny. Jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań dostępnych na rynku jest system planowania czasu pracy Xprimer HRM marki Simple.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.