Mobilny BI z technologią Microsoft

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: ITMAGINATION

Czytano: 588 razy | Kategoria: Oprogramowanie | Ilość słów: 746 | Data: 12.06.13 | 14 komentarzyRewolucja jaka dokonała się na rynku urządzeń mobilnych otworzyła nowe możliwość przed rozwiązaniami Business Intelligence, które dostarczają korporacjom dostęp do raportów, danych z dowolnego miejsca.


Firmy, które pracują w Business Intelligence coraz częściej dostosowują swoje rozwiązania do urządzeń mobilnych, typu: smartfon czy też  tablet. Dzieje się tak, gdyż korporacje dostrzegają siłę drzemiącą w mobilnych gadżetach, które usprawniają ich biznes i wpływają na finanse.

Małe, ale pozwalają wyprzedzić konkurencję

Nad aplikacjami natywnymi na urządzenia mobilne pracuje ITMAGINATION, tworząc rozwiązania BI, które usprawniają procesy zarządzania firmą z każdego miejsca. - Przedsiębiorstwa chcąc, czy nie chcąc będą musiały zmierzyć się z koniecznością dostosowania  rozwiązań BI do specyfiki małych urządzeń, które zagwarantują im znaczną przewagę nad konkurencją - wyjaśnia Konrad Wypchło, Business Intelligence Program Manager ITMAGINATION.

„Małe urządzenia” takie jak, np. smartfon, tablet pokazały, że mogą być potężną platformą do zarządzania swoim biznesem. Tym samym zatarła się granica pomiędzy komputerem, a powyższymi urządzeniami. Przy tym komfort pracy mimo znacznie mniejszego ekranu pozostał ten sam. Dzieje się tak, gdyż aplikacje natywne, które są specjalnie dedykowane pod urządzenia mobilne są dostosowane pod potrzeby interfejsów dotykowych i małych ekranów. - „Konstrukcje” interfejsów pozwalają w sposób łatwy i wygodny przeglądać dane, raporty i najważniejsze wskaźniki z dowolnego miejsca. Za przykład może posłużyć system Windows 8 z interfejsem kafelkowym. Pozwala on na komfortową i intuicyjną obsługę danego rozwiązania BI w terenie - wyjaśnia Konrad Wypchło. 

Korzyści finansowe w biznesie

Poza tym jednolita platforma technologiczna jaką posiadają narzędzie wyprodukowane przez Microsoft, czyli Windows 8 i Windows Phone pozwala w pełni zintegrować urządzenie mobilne z siecią firmową.

Posiadanie tej samej platformy pozwala znacząco obniżyć koszty, gdyż firma ma już zespół profesjonalistów, którzy są w stanie przygotowywać aplikacje desktopowe czy też mobilne. W przypadku Windows 8 nie ma żadnej  różnicy pomiędzy laptopem a tabletem. System i technologia wykonania aplikacji jest taka sama. - Bogactwo technologiczne, które idzie za platformą Microsoft skutkuje tym, że aplikacje mogą być bardziej funkcjonalne i realizują znacznie więcej scenariuszy niż aplikacje na platformę iOS czy Android - mówi Konrad Wypchło, Business Intelligence Program Manager ITMAGINATION.

Szybkość podejmowania decyzji

Niewątpliwym atutem mobilnego urządzenia jest możliwość pracy w terenie, co nierzadko ma znaczący wpływ na finanse korporacji. Dzieje się tak, gdyż decyzje mogą być znacznie szybciej podejmowane. Za przykład może posłużyć handlowiec, który jest u klienta. Dzięki rozwiązaniu BI można szybko sprawdzić na tablecie lub telefonie, czy np. dany produkt jest na magazynie. - Firma zyskuje na czasie, ponieważ niektóre zadania może zrealizować zdalnie przy pomocy urządzenia mobilnego. W przypadku handlowca skróci się, np. czas realizacji sprzedaży, który zdalnie zrealizuje zamówienie już u klienta - mówi Konrad Wypchło.

Rozwiązania BI cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób zarządzających - prezesów, managerów. Dla nich nie jest ważne przeglądanie danych w sposób szczegółowy, ale segregowany, a na urządzeniach mobilnych takie przeglądanie jest najłatwiejsze. - Użytkownik może, bowiem zdefiniować kilka wysokopoziomowych wskaźników i obserwować je w sposób bogaty wizualnie, w czasie rzeczywistym, bez konieczności dostępu do laptopa czy też powrotu do biura. Na ich podstawie można podjąć szybką decyzję - wyjaśnia Wypchło.   

Bezpieczeństwo danych

Warto dodać, że dane przechowywane na urządzeniach wyposażonych w system operacyjny Microsoft są bezpieczne. Bezpieczeństwo gwarantują te same mechanizmy autoryzacji, które są wbudowane w laptopy. Jak należy to rozumieć? - Tablet czy też telefon z systemem operacyjny Microsoftu może być podłączony do wewnętrznej sieci korporacyjnej, zatem żeby dostać się do danych należy podpiąć się pod VPN, czyli wirtualną sieć prywatną oraz wprowadzić login i hasło - wyjaśnia Konrad Wypchło. - W zależności od scenariusza dane mogą być w ogóle nie przechowywane offline, mogą być przechowywane offline i szyfrowane na urządzenie mobilne, co gwarantuje brak dostępu do nich - dodaje.

I na koniec warto dodać, że koszt wytworzenia aplikacji natywnej jest bardzo zbliżony do aplikacji desktopowej. Przy tym urządzenia mobilne są znacznie tańsze, często stanowią koszt operacyjny - można je dostać od sieci w ramach abonamentu.

Podpis

ITMAGINATION / www.itmagination.pl


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.