Nowoczesne narzędzia wspomagające pracę przedsiębiorcy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Safari

Czytano: 391 razy | Kategoria: Oprogramowanie | Ilość słów: 503 | Data: 28.03.14 | 0 komentarzyPraca przedsiębiorcy, który z pasją realizuje swój pomysł na biznes, wymaga odpowiedniego przygotowania. Jednak wiedza, doświadczenie, czy otwarcie na nowe rozwiązania w branży to nie jedyne czynniki, które przesądzą o sukcesie działalności.


RS3416_dreamstime_702325-scr.jpg W firmie istotne są także narzędzia, które pozwolą realizować zadania w sposób skuteczny i osiągać wytyczone cele. W co zatem powinien wyposażyć się każdy przedsiębiorca, bez względu na charakter prowadzonej działalności?

Microsoft SQL Server 2012

Obecnie niemal w każdym przedsięwzięciu kluczową rolę odgrywają komputery. Chyba mało kto przeprowadza ważne kalkulacje za pomocą kartki papieru i kalkulatora, a urzędowe pisma tworzy ręczne. Współcześnie to komputery i laptopy, a coraz częściej także urządzenia mobilne (tj. smartfony i tablety), stanowią podstawę dla działalności firmy i stoją na straży jej wydajności.

Aby jednak urządzenia te były wykorzystane przez przedsiębiorców z całym swoim potencjałem, warto wyposażyć je w system Microsoft SQL Server 2012. Jest to serwer baz danych (a zarazem platforma informacyjna), który dzięki udostępnieniu odpowiednich narzędzi pozwala na najefektywniejsze zarządzanie informacją. Jego atutem jest możliwość pozyskiwania wartości z umiejętności i aktywów IT. Jest on szczególnie przydatny w średnich firmach, gdzie system informatyczny jest bardziej rozbudowany. Dzięki Microsoft SQL Server 2012 można ulepszyć funkcjonowanie działu IT, a także przystosować go do analizy danych dzięki samoobsługowej analityce biznesowej.

Microsoft Excel

Excel to z kolei program, który jest absolutnie niezbędny w działalności każdej małej lub dużej firmy. Jest to arkusz kalkulacyjny, który umożliwia wprowadzanie, analizowanie i porównywanie danych liczbowych. Jego mocną stroną jest analiza danych – można jej dokonać szybko, bez konieczności wydzielania poszczególnych danych, z pomocą tabeli przestawnej. Zebrane dane można z kolei zaprezentować w jasnej i zrozumiałej formie graficznej, na przykład za pomocą wykresów. Te z kolei mogą mieć dowolny wygląd i kształt – wszystko to zależy od indywidualnych preferencji. Dzięki Excelowi właściciel restauracji szybko podliczy wydatki poniesione na rzecz zakupu produktów spożywczych, pracownik działu marketingu zobrazuje dyrektorowi firmy, ile publikacji w prasie uzyskała jego instytucja, a specjalista ds. sprzedaży łatwo zsumuje wyniki finansowe za ostatni kwartał.

SharePoint 2013

Warta uwagi jest także platforma SharePoint 2013, która wspiera tworzenie stron sieci Web. Stanowi ona miejsce, gdzie przedsiębiorstwo gromadzi różne informacje – jest swoistą biblioteką, która odpowiada za gromadzenie, organizację i dzielenie się danymi. Dostęp do SharePoint możliwy jest z każdego urządzenia, a samo użytkowanie platformy wymaga jedynie dostępu do Internetu, a dokładniej – przeglądarki. SharePoint to jednak nie tylko biblioteka, to także miejsce, gdzie można pracować tworząc, edytując i udostępniając dokumenty. Platforma bowiem pozwala na udostępnianie wyników pracy, tworzenie witryn firmowych, wyszukiwanie informacji, a także równoczesną pracę wielu osób nad jednym dokumentem.

Więcej o praktycznych narzędziach dla sektora MŚP przeczytasz na stronie: http://www.microsoft.com/pl-pl/male-srednie-firmy/rozwiazaniait/analiza-danych-w-firmie.aspx

 
Podpis

IT


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.