Sprzęt


51: Notebook czy netbook – na co się zdecydować?
Era komputerów przenośnych z pewnością święci teraz swoje triumfy. Ceny tych urządzeń są tak niskie, że może sobie na nie pozwolić nawet przeciętnie zarabiający Polak. Czasem jednak nie wie, jaką podjąć decyzję, jeśli mowa o wyborze między netbookiem, a notebookiem. Jaka jest między nimi różnica?

52: Czy ultrabooki zrewolucjonizują rynek komputerów przenośnych?
Twierdzi się, że ostatnio coraz popularniejsze ultrabooki zrewolucjonizują rynek IT. Według prognoz Intela do końca tego roku będą stanowiły 40% wszystkich notebooków i przeciętny Kowalski będzie mógł sobie na taki „luksus” pozwolić. Jak jest w rzeczywistości? Czym ultrabooki mają się różnić?

53: Laptop dla studenta – jak go wybrać?
Jeszcze do niedawna laptop kojarzył się z luksusem, na który pozwolić mogli sobie jedynie biznesmeni. Dziś student, który w jednej ręce trzyma torbę z przenośnym komputerem, a w drugim resztę bagażu nikogo już nie dziwi. Laptop stanowi podstawowe wyposażenie każdego studenta i to już od 1. roku.

54: Praca na dwóch monitorach
W dzisiejszym świecie, w którym komputery są niezbędne do funkcjonowania wielu dziedzin życia,wielu pracowników musi pracować z komputerem – bez tego nie jest możliwe wykonywanie żadnych czynności.

55: Brak startu i zawieszanie się systemu.
Kolejną przypadłością naszego sprzętu jest zawieszanie się. Włączamy komputer a tu nic się nie dzieje, wtedy mogą być dwa rodzaje uszkodzeń: - programowe - sprzętowe

56: Uszkodzenia pamięci RAM.
Pamięć wewnętrzna to pamięć operacyjna RAM (ang. Random Access Memory). W pamięci operacyjnej RAM, czyli pamięci do zapisu i odczytu, przechowywane są informacje będące obiektem bieżącego przetwarzania (dane, programy, wyniki). Pamięć RAM jest pamięcią ulotną jej zawartość ginie po wyłączenia komputera.

57: Restart komputera a elektronika? Co ma jedno do drugiego?
Właśnie ma:) Niespodziewane restarty komputera, błędy zgłaszane przez aplikacje, zawieszanie się systemu operacyjnego i problemy z uruchomieniem maszyny po przerwie w pracy — to najczęstsze objawy uszkodzenia kondensatorów elektrolitycznych na płycie głównej.

58: Jak zabezpieczyć komputer przed utratą danych?
Każdy z nas, ma na przestrzeni swojego dysku pliki, które są na tyle ważne, że ich utrata była by zdecydowanie katastrofą. Nie każdy z nas, jest na tyle zapobiegliwy, aby tworzyć dodatkowe kopie na przenośnych dyskach, innego rodzaju nośnikach czy chociażby wysyłając je na swojego maila.

59: Komputer stacjonarny czy laptop?
Dziś komputer znajduje się już w prawie każdym polskim domu. Służy nie tylko do rozrywki, ale też do poszerzania własnej wiedzy, dzięki dostępowi do internetu i programom edukacyjnym, czy też do pracy.


Strona 6 z 6
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]  

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.