Drukarka i tusz – nierozłączna para

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: TJ

Czytano: 478 razy | Kategoria: Sprzęt | Ilość słów: 347 | Data: 10.10.12 | 0 komentarzyMówiąc o drukowaniu mamy na myśli drukarkę, a dopiero w późniejszej kolejności tusz i papier. Tymczasem sama drukarka, jakkolwiek ładna może tylko cieszyć nasze oczy i denerwować jednocześnie, że stoi nieużywana.


 

A stać się tak może, kiedy już po zakupie będziemy chcieli zacząć drukować. Wystarczy zaopatrzyć się w tusz do drukarki i papier. Z tym drugim nie powinno być problemu – są różnego jego rodzaje – bardziej ekologiczny, bardziej biały, ale raczej wszystkie pasujące do każdego typu drukarek. Natomiast, zakup tuszu to już nie jest taka łatwa sprawa. Może się zdarzyć, że zestaw kartridży z tuszem kosztuje tyle samo, a nawet więcej niż sama drukarka. A tak się cieszyliśmy, że okazyjnie kupiliśmy…Jedna ze znanych firm miała swego czasu bardzo tanią drukarkę. Co więcej sprzedawała ją z tuszem. Okazało się jednak, że tusz owszem był, ale starczał na krótko, był to po prostu taki gratisowy zestaw startowy, nie była to taka pojemność, jak ta dostępna w sprzedaży. Szybko się okazało, dlaczego. Otóż, oryginalny tusz w optymalnej pojemności był tańszy od samej drukarki ledwie o…5 zł (czarno-biały + kolorowy). Wszyscy, którzy nabyli ów felerną drukarkę mogli się poczuć oszukani. Niemniej, takie sytuacje uczą nas, że trzeba zawczasu być bardzo uważnym, co znaczy, żeby nie sugerować się tylko super ceną drukarki, lecz sprawdzić, w jakiej cenie będzie oryginalny tusz do naszego sprzętu. Jeśli tego nie zrobimy będziemy zdani na tańsze, nieoryginalne zamienniki, które mogą być gorszej jakości.

Zamienniki, owszem, to na pewno jest jakaś oszczędność, ale mając oryginalny tusz też można zaoszczędzić. Należy pozmieniać ustawienia drukarki, w zależności od czynności, którą wykonujemy. I tak, przestawmy się na wersje robocze wydruku w przypadku mało ważnych informacji, tj. informacji ze stron internetowych, e-maili czy wszelkiej maści dokumentów, które nie muszą być wydrukowane w tak wysokiej jakości, jak naprawdę ważne dokumenty. Po drugie, powinniśmy czasami drukować tylko w czarni i bieli. Nie angażuje to tonera z kolorowym atramentem, dzięki czemu nie tracimy go na darmo. Po trzecie, żeby zaoszczędzić papier – starajmy się drukować dwustronnie.
Podpis

TJ


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.