Drukarki laserowe - jak działają?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: berszi

Czytano: 552 razy | Kategoria: Sprzęt | Ilość słów: 313 | Data: 13.01.14 | 0 komentarzyDrukarki laserowe stanowią współcześnie jeden z podstawowych akcesoriów dopełniających każde stanowisko komputerowe – zarówno w przestrzeni indywidualnej, domowej jak i biurowej, firmowej.


Drukarka laserowa w odróżnieniu od swojego atramentowego odpowiednika daje bardziej wyrazisty nadruk, jest cichsza w działaniu oraz bardziej wydajna. Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że drukarki laserowe nie stanowią już swoistej nowości, na którą mogły sobie pozwolić jedynie najbardziej zamożne jednostki oraz klienci przemysłowi.

Obecnie drukarka laserowa stanowi standard drukarski począwszy od prostych modeli indywidualnych do tych przeznaczonych na potrzeby firm graficznych. Drukarki laserowe w ścisłym sensie nie drukują tekstu – działają one na zasadzie tonerów. Toner jest to cylindryczny kontener wypełniony określonym kolorem specjalistycznego proszku, w momencie rozpoczęcia nadruku proszek nanoszony jest cienką warstwą na powierzchnię drukarską, w którą jest wprasowywany przez drukarkę. Jest to niezwykle wydajna metoda zapobiegająca pojawianiu się przerw w drukowanym tekście oraz różnego rodzaju smug. Drukarki laserowe są stosunkowo tanie w eksploatacji gdyż na rynku istnieje sporo firm zajmujących się specjalistycznym napełnianiem oraz regeneracją zużytych tonerów – co pozwala na znaczne obniżenie kosztów. Koszt nowego tonera to często wydatek rzędu kilkuset złotych, dlatego przed zakupem określonego modelu drukarki zarówno na potrzeby własne jak i firmowe warto zorientować się czy w najbliższej okolicy znajduje się placówka regeneracyjna lub jaka jest przeciętna cena nowej części.

W poszukiwaniu idealnego modelu w pełni spełniającego preferencje klienta warto odnieść się do podstawowego nośnika informacyjnego, jakim jest Internet, po wpisaniu w pasek wyszukiwania frazy drukarki laserowe wyświetli się strona wynikowa z bezpośrednimi przekierowaniami do najbardziej popularnych serwisów zajmujących się zarówno sprzedażą jak i regeneracją. Na stronach tych serwisów znajdują się przeważnie wyniki różnego rodzaju testów eksploatacyjnych, uzbrojony w tą wiedzę klient jest w stanie bez większych problemów dostosować zakup określonego modelu do swoich najbardziej witalnych potrzeb.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.