Drukuj dokumenty gdziekolwiek jesteś

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: silvermax

Czytano: 441 razy | Kategoria: Sprzęt | Ilość słów: 362 | Data: 09.01.13 | 0 komentarzyObserwując zmiany, jakie zachodzą ostatnimi czasy w branży informatycznej, możemy bez najmniejszych problemów dostrzec, że producenci wszelkiego typu sprzęty elektronicznego starają, by produkowane przez nich urządzenia były coraz mniejsze – tak, byśmy mogli używać ich wszędzie, dowolnie i bez trudu przenosząc je w torbie.


Mówiąc o tym trendzie, jako pierwsze na myśl przychodzą na pewno komputery i telefony komórkowe, które pomimo coraz mniejszych rozmiarów, potrafią coraz więcej, jednak zmiany te dotyczą również innych rodzajów urządzeń. W tym miejscu niewątpliwie warto wspomnieć o drukarkach. Dotychczas przyzwyczajeni byliśmy do tego, że drukarki należą do urządzeń stacjonarnych i nie nadają się do przenoszenia – tymczasem jednak okazuje się, że możemy bez większego problemu zakupić drukarki mobilne, których używać można naprawdę wszędzie – tak w domu, jak i w podróży. Szczególnie są one polecane dla wszystkich tych, którzy często korzystają z komputera i drukują wyniki swojej pracy poza domem – zwłaszcza w samochodach, w których przenośne drukarki sprawdzają się wręcz znakomicie.

Tym, co już na pierwszy rzut oka wyróżnia je w tłumie innych drukarek są przede wszystkim niewielkie rozmiary – drukarki termiczne (po niemiecku thermal drucker) nie przekraczają wymiaru kilku cali, co sprawia, że możemy zabrać je ze sobą naprawdę wszędzie, bez problemu mieszcząc je w torbie, a nawet dużej kieszeni. Jako rasowe urządzenia mobilne, drukarki te do pracy nie potrzebują wcale stałego źródła energii – pracują na ładowane akumulatory, dzięki czemu, aby wydrukować wszystkie potrzebne nam dokumenty niezależnie od tego, gdzie w danej chwili się znajdujemy.

Drukarki mobilne (po angielsku mobile printers), podobnie zresztą jak ich stacjonarne odpowiedniki, pracują ze wszystkimi najpopularniejszymi rodzajami komputerów oraz systemów operacyjnych – wydrukujemy za ich pomocą zatem dokumenty tak ze stacjonarnego komputera, jak i smartfona czy tabletu. Na tym jednak podobieństwa między drukarkami klasycznymi, a mobilnymi się nie kończą – warto wspomnieć, że oba typy urządzeń charakteryzują się bardzo podobnymi możliwościami i jakością gotowych wydruków, co na pewno jest jedną z kluczowych kwestii dla każdego, kto ceni sobie wysoką jakość i doskonałą czytelność swoich dokumentów. Chociaż wszelkiego rodzaju drukarki mobilne nie są jeszcze tak popularne, jak stacjonarne, cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a statystyki pokazują, że ich popularność będzie stale rosnąć – tak samo zresztą jak ich ceny.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.