Jak długo powinien posłużyć mi nowy laptop?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: kutzzz

Czytano: 588 razy | Kategoria: Sprzęt | Ilość słów: 420 | Data: 15.02.13 | 0 komentarzy



Jak trwałe są laptopy? Jak długo posłuży mi nowy laptop? Czego mogę się spodziewać po mobilnych komputerach i jak wypadają w porównaniu ze sprzętem stacjonarnym pod kątem długości cyklu życia?


Odpowiedź na pytanie, jak długo powinien służyć laptop powinno zacząć się od określenia, do czego ten laptop będzie używany. Od tego bowiem zależy to, jaki laptop powinien zostać kupiony. Jeśli ktoś pracuje w terenie, dużo się przemieszcza, dużo pracuje na komputerze, a zdecyduje się na sprzęt z niskiej półki cenowej, słaby zarówno od strony jakości, jak i strony technicznej, nie może się spodziewać cudów.

Taki laptop nie wytrzyma wytężonej pracy i szybko będzie musiał zostać zastąpiony nowym. Jeśli z kolei ktoś wybierze do przeglądania Internetu laptopa z półki biznesowej, będzie się nim cieszył długo. Na tyle długo, że laptop stanie się wśród nowego sprzętu antykiem, a nadal będzie dobrze działał.


Dobrze dobrany laptop powinien służyć użytkownikowi około sześciu, siedmiu lat. Jednak aby miał szansę dotrwać do takiego czasu, należy przy jego zakupie wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, co już zostało pokazane, do czego ma służyć. Załóżmy, że do umiarkowanie częstej pracy w domowych dobrych warunkach. Kupując takiego laptopa należy zwrócić uwagę na zawiasy matrycy. Tam znajduje się taśma łącząca matrycę z laptopem i jest to element najbardziej narażony na uszkodzenia. Również jakość wykonania całej obudowy, jej stabilność i rodzaj materiałów do tego użytych ma niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o żywotność sprzętu.


Wielu ludzi za długość życia sprzętu uznaje czas, kiedy bateria dobrze działa. Jest to błędne założenie, gdyż baterię w każdej chwili można wymienić i jeśli tylko laptop działa bez zarzutu, nadal będzie dobrze służył użytkownikowi. Wielu użytkowników korzysta z więcej niż jednej baterii. Laptop może jedynie wymagać odświeżenie systemu operacyjnego co jakiś czas, aby dobrze służyć przez wiele lat.



Na to, jak długo będzie służył laptop ma ogromny wpływ sposób jego użytkowania. Jeśli użytkownik będzie o niego dbał, laptop będzie służył długo i dobrze. Najlepsze laptopy to te z serii biznesowych. Są to notebooki zarówno dobre, jak i trwałe i wytrzymałe. Zarówno wykorzystane w nich podzespoły, jak i elementy obudowy zapewniają komfort długiego i bezproblemowego użytkowania przez wiele lat.


Podpis

Rafał Kuz pisz o najnowszych technologiach, jest fanem dobrych zagranicznych blogów o technice. Interesuje mnie również tematyka ochrony konsumentów.


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama




Najaktywniejsi autorzy



Zakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie






© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.