Jak regeneruje się tonery?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jblog

Czytano: 525 razy | Kategoria: Sprzęt | Ilość słów: 339 | Data: 24.09.12 | 0 komentarzy



W dzisiejszych czasach, druk laserowy jest powszechny zarówno, jak chodzi o zastosowania domowe, jak i te powiązane z pracą biurową. Drukarki laserowe powoli wypychają wolne atramentowe urządzenia.


 Drukarki laserowe wygrywają szybkością druku, jego jakością, a przede wszystkim, kosztami zadruku jednej strony, który jest bardzo niski. A koszty obniżyć można w największym stopniu, korzystając z materiałów eksploatacyjnych, które przygotowane zostały nie przez producenta urządzenia drukującego, a profesjonalistów, jak chodzi o tusze i tonery. Wtedy bowiem, toner będzie tańszy, a jego wydajność będzie znacznie większa. A to dlatego, że firmy zajmujące się profesjonalnie przygotowaniem materiałów eksploatacyjnych do druku, mają wiele różnorodnych rozwiązań, które pozwalają na tani i bezpieczny druk, bez konieczności korzystania z oryginalnych materiałów.

Doskonałym przykładem są tutaj regenerowane tonery, które dziś stanowią główną cześć produktów tego typu na rynku. W praktyce, regeneracja tonera polega na tym, że bierze się oryginalną kasetę, która współpracuje sprawnie z urządzeniem drukującym, otwiera ją w miejscu, gdzie znajduje się toner i uzupełnia braki. Następnie taka kaseta, o ile jest wzięta z nowoczesnej drukarki, podlega zresetowaniu. Często dochodzi również do wymiany chipu na nowy po to, by drukarka rozpoznała toner i jego poziom w urządzeniu we właściwy sposób. Praca ta, co oczywiste, wymaga odpowiedniej wiedzy na temat drukowania, jak i umiejętności praktycznych takich, jak choćby możliwość otworzenia tonera bez większych problemów.

Jeśli jednak nie boimy się wyzwań, to można ją wykonać samodzielnie. A jeśli nie – pozostawmy tę pracę profesjonalistom, którzy znają się na wykonywaniu swoich zadań, jak mało kto. Warto więc spróbować i postawić na najbardziej rozsądne rozwiązania, a efekty z całą pewnością będą dobre, a nasza drukarka pracować będzie szybko, wydajnie i bez najmniejszych nawet zastrzeżeń, co jest rzeczą ważną z wielu powodów. A że regeneracja tonerów nie nastręcza dziś najmniejszych nawet problemów, to warto postawić w tej kwestii na rozsądne rozwiązania.




Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama




Najaktywniejsi autorzy



Zakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie






© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.