Jak założyć monitoring CCTV

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: berszi

Czytano: 489 razy | Kategoria: Sprzęt | Ilość słów: 300 | Data: 29.05.13 | 0 komentarzyA więc zainteresował cię temat monitoringu, czyli zamontowania kamer oraz osprzętu do nich i rozpoczęcie obserwowania wybranego miejsca? Chcesz poczuć się bezpiecznie pod czujnym okiem kamery?


Pewnie myślisz, że nic prostszego – wystarczy kupić kamerę, podpiąć ją do komputera i gotowe, obserwowane mienie jest bezpieczne jak kurczaczek pod skrzydłem kokoszki.

Nic bardziej mylnego – sama decyzja o skorzystania z dobrodziejstw telewizji CCTV to dopiero początek dość długiej i skomplikowanej drogi. Oczywiście, cały proces może wyglądać bardzo prosto i szybko – bierzemy pierwszą z brzegu kamerę, obojętnie jaki rejestrator i najtańsze możliwe kable, wrzucamy wszystko na dach, odpalamy komputer i czujemy się bezpiecznie. Można i tak, tylko że wielka jest wtedy szansa, że monitoring taki nie dość, że nie będzie spełniał swojego zadania, to jeszcze będzie wymagał ciągłych napraw i w ten sposób generował dodatkowe koszty.

Dobór odpowiedniego sprzętu jest bowiem szalenie istotny. Kamery analogowe doskonale wypełnią swoje zadanie w niewielkich pomieszczeniach, natomiast polegną na całej linii, jeżeli chodzi o monitoring podwórka – ich rozdzielczość nie nadaje się do filmowania otwartych przestrzeni. Niewyraźny obraz sprawi, że monitorowanie będzie pozbawione sensu. Do tego trzeba wziąć pod uwagę obiektyw kamery, wreszcie ilość tych kamer i tryb, w jakim mają pracować.

A to nie wszystko. Ważny jest tez rodzaj rejestratora i jego ilość gniazd na dyski – ich liczba musi odpowiadać ilości danych, które codziennie będziemy zbierać i temu, jak długo chcemy je archiwizować. Wybór dobrego systemu od monitoringu dobrze jest więc skonsultować ze specjalistą, żeby po prostu nie stracić pieniędzy. Tak jak w większości dziedzin, tak i w tej, odpowiednie doświadczenie i wiedza pozwolą uniknąć niepotrzebnych kosztów – dobrze jest więc pamiętać, że za pomoc fachowca nie musimy osobno płacić. Firmy oferujące specjalistyczny sprzęt z radością doradzą w wyborze sprzętu.
Podpis


Ocena: 0.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.