Jakiego laptopa kupić?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gmalek

Czytano: 567 razy | Kategoria: Sprzęt | Ilość słów: 412 | Data: 24.01.14 | 0 komentarzyLaptopy z roku na rok stają się coraz popularniejsze wśród Polaków. Możliwościami dorównują komputerom biurkowym, ale mają jedną podstawową zaletę są mobilne. Czy wiesz jakiego laptopa kupić aby był najmniej awaryjny i spełniał Twoje oczekiwania ?


Laptopy różnią się od siebie osiągami, wszystko zależy od tego z jakich komponentów jest zbudowany. Przy zakupie laptopa należy zwrócić uwagę na wydajność procesora i karty graficznej, rozmiar pamięci RAM, wielkość matrycy oraz wytrzymałość baterii. W zależności od zastosowań trzeba zwrócić uwagę na inne parametry. Aby zdecydować jakiego laptopa kupić należało by sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Jeżeli sami nie umiecie podjąć decyzji jaki laptop kupić to zrobi to za was serwis laptopów. Oto pytania na które powinien odpowiedzieć sobie przyszły właściciel laptopa:

  • Czy laptop będzie centrum multimedialnym: gry, filmy DVD ?
  • Czy laptop będzie często w podróży ?
  • Czy laptop będzie służył jako stacja graficzna ?
  • Czy laptop będzie służył do pisania pism i przeglądania Internetu ?
  • Warto też wspomnieć o różnych typach laptopów:

Laptop inaczej notebook oraz netbook. Laptop i notebook to inaczej komputer przenośny, urządzenie które można przenosić – posiada dobre parametry techniczne.

Netbook – dość nowa forma urządzenia przenośnego. Od laptopa różni się nie tylko wielkością ale też wydajnością. Służy głównie do przeglądania Internetu. Dzięki swoim małym gabarytom i wytrzymałej baterii doskonale nadaje się w podróż. Minusem jest brak wbudowanego czytnika DVD.

Pozwolę sobie teraz pomóc wam w podjęciu decyzji jakiego laptopa kupić – ważne jest aby zaraz po zakupie nie trzeba było szukać na ulicy szyldu z napisem naprawa laptopów Tarnów, Kraków czy Warszawa. Dlatego warto wydać trochę więcej i kupić mniej awaryjny laptop. Do mniej awaryjnych marek należą obecnie Lenovo i Asus.

Jeżeli wasz laptop ma służyć jaki centrum multimedialne to potrzebujesz wersji z mocnym procesorem i kartą graficzną. Dodatkowo minimum 4GB RAM-u. Najlepsza matryca o przekątnej 17 cali, dobrze aby posiadał port HDMI.

Jeżeli potrzebujesz laptopa z którym będziesz często jeździł polecam netbooka. Są to niezłe laptopy w przystępnej cenie.

Jeżeli laptop ma służyć do obróbki grafiki to zasada jest podobna jak przy centrum multimedialnym – mocny procesor i karta grafiki, a do tego minimum 8GB RAM-u

Jeżeli laptop ma Ci służyć do użytku biurkowego to można wybrać najtańszą opcję dostępną w sklepach. W takiej sytuacji zakup komputera stacjonarnego wyjdzie taniej.

Życzę udanych zakupów.
Podpis

gmalek


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.