Najnowsze trendy w informatyce

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Zakatalogowani

Czytano: 437 razy | Kategoria: Sprzęt | Ilość słów: 333 | Data: 07.05.13 | 1 komentarzyJak to jest, że komputery rozwijają się znacznie szybciej niż wszystkie inne branże. W sumie nie ma się co dziwić, ponieważ wdzięki temu że komputery się tak szybko rozwijają to można powiedzieć, że również wszystkie inne branże również tak szybko się rozwijają.


Tutaj bardzo dobrym przykładem jest to, iż  nowoczesne samochody mają wiele elektronicznych rozwiązań. Także komputery to nie tylko co widać na monitorze, ale również to jak działają samochody, samoloty statki, czy może maszyny przemysłowe oraz budowlane. Ale to nie jest w cale takie ważne, ponieważ jak zdajemy sobie sprawę, tylko w nielicznych przypadkach ma to znaczenie jaki procesor pracuje w komputerze. W niektórzy przypadkach większe znaczenie ma moc obliczeniowa, ponieważ to właśnie ona powoduje, że działają wszystkie maszyny. Procesor w każdym przypadku to tylko część, która powoduje, że komputer jest spójny i wykonuje wymagane zadania.

Ciekawe jest również to, że nasza gra komputerowa, to nic innego jak skomplikowane działania matematyczne, które są w wszytki sposób rozwiązywane a w efekcie czego mamy fajny obraz oraz dynamikę. Komputery te które są w naszych możliwościach ni jak się trzymają tego, co można znaleźć w świecie komputerów, które są tworzone dla wielkich korporacji. Warto jednak wiedzieć, że te komputery, która są dzisiaj budowane już za kilak lat będą takimi antykami, że lepiej dla nas jeżeli jeszcze ich nie kupimy, ale z drugiej strony nasze obecne komputery już są stare, ale zdajemy sobie z tego sprawę.

Przenośny klucz usb to niewielkich rozmiarów urządzenie komputerowe. Nie wymagają użycia okablowania, podłączane są za pomocą portu usb. Klucz usb ma postać niewielkiej wtyczki. Klucz usb to na przykład pendrive, adapter bluetooth, karty bezprzewodowe Wi-Fi oraz moduły pamięci flash posiadające różne pojemności. Coraz częściej spotykanymi zabezpieczeniami gier, programów lub baz danych są skomplikowane hasła złożone z ciągu cyfr i liter. Hasła te do tej pory należało wpisywać ręcznie podczas instalacji oprogramowania. Obecnie, aby zapobiec nielegalnej instalacji swojego programu, na wielu komputerach producenci nie podają klucza w formie ciągu znaków.
Podpis

Dorota Chojnacka


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.