Pułapki i mity - czyli jak bezpiecznie kupić telewizor?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 831 razy | Kategoria: Sprzęt | Ilość słów: 412 | Data: 25.02.14 | 0 komentarzyW ofertach sklepów RTV roi się od tanich modeli telewizorów z dużą przekątną ekranu, systemem SMART, dostępem do internetu czy funkcją 3D. Warto uciec od marketingowej papki, by świadomie zapoznać się z realną przydatnością niektórych rozwiązań i wybrać sprzęt dobry jakościowo i faktycznie praktyczny.


 

 

Zbędne 3D

 

Choć trójwymiar brzmi atrakcyjnie, to prawda jest bolesna: brakuje treści! W technologii 3D powstała znikoma liczba programów telewizyjnych, filmów, a także gier. Trójwymiar okazuje się atrakcyjny jedynie w kinach i to właśnie w kinach powinien zostać. Rezygnacja z tej funkcji równa się oszczędności nawet kilkuset złotych. Tańsze modele z 3D to natomiast urządzenia z najniższej półki, które często zacinają się i oferują tragiczną jakość obrazu.

 

Mądry czy niemądry?

 

Funkcje SMART, dostęp do Internetu (kabel sieciowy albo Wi-Fi), przeglądarka stron - kupując telewizor warto się zastanowić, ile z tych dodatków faktycznie będziemy wykorzystywać. Dobrze jest też wybrać model z odpowiednio mocnym procesorem - nic tak nie denerwuje jak mozolne działanie systemu przy bardziej wymagającej aplikacji. Dzięki SMART telewizor pozwala szybko zapoznać się z prognozą pogody, sprawdzić pocztę czy też - przełączać kanały za pomocą gestów. Jeśli inteligentne "bajery" nie są nam potrzebne, zaoszczędziwszy kilkaset złotych kupić możemy telewizor z większym ekranem lepszej technologii. Może nie zagramy na nim w Angry Birds, ale na pewno filmy w Full HD zaoferują nam nieznane dotąd, wspaniałe wrażenia!

 

I wreszcie - gdzie kupić?

 

Choć dla wielu oczywistym wyborem jest duży hipermarket, to na tego typu sklepy warto decydować się tylko w ostateczności. Łatwo bowiem trafić na model ekspozycyjny - czyli taki, który przez długi czas stał na wystawie. Należy uważać, gdyż sprzedawcy oferują takie egzemplarze w pierwszej kolejności (często z rabatem). Jeśli Twój wymarzony telewizor z wystawy okazuje się ostatnim w sklepie - uzbrój się w cierpliwość i odwiedź inny sklep, najlepiej małych rozmiarów i sprzedający tylko sprzęt RTV. Zastanów się czy warto ryzykować - w hipermarketach niektóre telewizory stoją na wystawie nawet miesiącami. Dodatkowo urządzenia z wystawy włączony mają tryb "reklamowy" - warto poprosić w sklepie o jego wyłączenie. Dobrym podejściem może być obejrzenie różnych modeli na żywo w sklepie, natomiast kupienie wybranego urządzenia w domu, przez Internet. Korzystając z oferty solidnego sprzedawcy można nie tylko liczyć na brak uszkodzeń czy marketingowych pułapek, ale też na dużo niższą cenę niż w typowym markecie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Euro.com.pl
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.