Tablety z ekranem IPS w sklepach internetowych

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: techsat24

Czytano: 591 razy | Kategoria: Sprzęt | Ilość słów: 474 | Data: 17.02.14 | 0 komentarzyKażdy z nas zetknął się z problemem miernej jakości obrazu na ekranie tableta przy słonecznej pogodzie lub w miejscach zacienionych. Niejeden raz takżę zauważyłeś zdecydowane pogorszenie jakości obrazu i zakłamanie kolorów podczas oglądania tableta w grupie kilku osób, lub pod złym kątem.


Przyczyną tego są słabej jakości ekrany tabletów wykonywane w technologii TN. Jak temu przeszkodzić?


Zalety tabletów zmatrycą IPS


Gdy na zakup tabletu Overmax w sklepie internetowym możesz przeznaczyć nieco więcej środków, należy zdecydować się na kupno urządzenia wyposażonego w wyświetlacz IPS. Dlaczego? matryca wykonana w technologii IPS to dzisiaj bezwzględnie najbardziej doskonały wyświetlacz zarówno w tablecie jak i w monitorze komputerowym. Jedyną wadą jest wyższa cena tabletu, który posiada tego typu matrycę.

Czym charakteryzuje się tablety Samsung Galaxy z ekranem IPS?

Działanie matryc wyposażonych w ten system można najlepiej wyjaśnić na przykładzie oglądania filmu. Użytkownicy niedrogich tabletów Goclever czy tanich tabletów PentagramLark, którzy siedzą po bokach ekranu mogą mieć dość poważny kłopot ze śledzeniem akcji w filmie. Dzieje się tak także w przypadku klasycznych monitorów komputerowych LED wykonanych w technologii TN, gdzie kryształy LCD są rozłożone równolegle do siebie.

Tanie tablety Samsung z matrycą IPS

Ekran IPS, czyli In Plane Switching to system, który polega na równym na całym ekranie rozłożeniu kryształów. Dzięki temu światło nie jest rozpraszane. Na wyświetlacz można patrzeć z każdej strony, bez potrzeby ustawiania go pod odpowiednim kątem. Praca z tabletem wyposażonym w IPS jest więc szczególnie wygodna i efektywna. Możemy pracować nawet wtedy, kiedy urządzenie jest ustawione niemal bokiem do nas – może to być nawet 170 stopni.

Tablety Samsung Galaxy i Apple Ipad z matrycą IPS


Kiedy może przydać się IPS? Najczęściej w sytuacji, w której z urządzenia zamierza korzystać więcej osób, np. po to, by obejrzeć reklamy lub przeglądać strony internetowe. W normalnym układzie każda osoba, która nie znajduje się dokładnie naprzeciw ekranu będzie miała problem z widocznością poszczególnych elementów. Ekran to także idealne rozwiązanie dla wszystkich ludzi, którzy z tabletu korzystają w ramach pracy. Chodzi np. o grafików komputerowych, czy architektów. Podczas wykonywania tego typu zadań nie może być mowy o jakichkolwieknajmniejszych przekłamaniach – np. dotyczących koloru czy kontrastu. Jeśli więc budżet na zakup tabletu nie jest specjalnie ograniczony, zdecydowanie warto wybrać tablet z ekranem IPS. Jest to technologia, która ma swój czas terazobecnie i pozwala na znacznie bardziej przyjemną i efektywną pracę. Coraz większa liczba markowych producentów wyposaża swoje tablety właśnie w tego typu wyświetlacze. Dotyczy to nie tylko znanych i cenionych producentów i ich droższych tabletów jak tablety Samsung Galaxy, czy tablety Apple Ipad, ale także coraz częściej tabletów określanych mianem kategorii budżetowej.


Podpis

Artur ze sklepu techsat24.pl


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.