TV Buying Guide - czy telewizor pasuje do mojego domu?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: aveex

Czytano: 535 razy | Kategoria: Sprzęt | Ilość słów: 302 | Data: 01.10.12 | 0 komentarzyPhilips wydał aplikację TV Buying Guide, która pozwala „przetestować” telewizor przed zakupem. Dzięki temu możemy sprawdzić dowolną ilość modeli bez konieczności wnoszenia ich do domu.


Decydując się na zakup telewizora zastanawiasz się jak będzie on wyglądał w mieszkaniu. Przecież dobrze wyglądający telewizor w sklepie nie musi wcale pasować do naszego salonu czy też innego wnętrza. Dlatego często zadajemy sobie pytania: w jakim pomieszczeniu najlepiej go postawić – w salonie, sypialni...? Czy lepiej go powiesić na ścianie, a może postawić?

Darmowe testowanie telewizora

W świadomym wyborze telewizora pomaga Philips, który stworzył „wirtualnego doradcę”. A dokładniej mówiąc, aplikacje TV Buying Guide, która wirtualnie pozwala zobaczyć jak dany model telewizora będzie wyglądał w mieszkaniu.

Jak zauważa Agnieszka Rębelska, marketing manager z TP Vision, zakup telewizora wcale nie jest taki łatwy. Analizujemy nie tylko jego parametry, ale zastanawiamy się także, czy dany model będzie pasował do wnętrz naszego mieszkania. - Aplikacja TV Buying Guide, bez zbędnego wydawania pieniędzy, pozwala nam w sposób szybki i świadomy wybrać odpowiedni telewizor. Wybiera ona sprzęt do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wystarczy, że pobierzemy ją na smartfon lub tablet z Androidem lub iOS – wyjaśnia Rębelska.

Jest to możliwe dzięki technologii „Augmented Reality” (tzw. marker AR). Wystarczy tylko, że użytkownik wydrukuje na kartce A4 znacznik AR ze strony www.philips.pl. Następnie wydrukowany znacznik należy umieścić w dowolnym miejscu, np. na ścianie, stoliku, w kuchni, pokoju. Kolejny krok to włączenie aplikacji i ukierunkowanie smartfonu lub tabletu na marker. – Wtedy na ekranie naszego urządzenia wyświetli się wirtualny model telewizora w 3D. Użytkownicy nie tylko mogą wybrać jego rozmiar, ale zobaczyć także, jakie efekty daje Ambilight, który posiadają jedynie telewizory Philipsa – wyjaśnia Agnieszka Rębelska.

Aplikacja TV Buying Guide jest darmowa. Można ją pobrać z Apple iTunes lub Google Play.
Podpis

Bandera


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.