Wady i zalety laptopów

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Justyna

Czytano: 1122 razy | Kategoria: Komputery | Ilość słów: 399 | Data: 02.08.12 | 0 komentarzyNie ma chyba żadnych wątpliwości co do tego, że laptopy zaliczają się obecnie do zdecydowanie najważniejszego oraz najpopularniejszego sprzętu komputerowego na całym świecie.


 Pomimo tego, że w obecnej formie weszły one do powszechnego użytku stosunkowo niedawno, to jednak ich użytkownicy szybko docenili wszystkie niesamowite zalety jakimi mogą się one poszczycić, dzięki czemu obecnie korzysta z nich całe mnóstwo ludzi. Oczywiście laptopy posiadają także kilka istotnych wad, z powodu których korzystanie z nich w niektórych przypadkach wcale nie musi być aż tak dobrą propozycją jak mogłoby się wydawać. Warto jest zatem nieco się nimi zainteresować aby móc się przekonać, co mogą nam one zaoferować.
    Do najważniejszych zalet laptopów należy oczywiście niesamowita wręcz mobilność, której nigdy nie zaoferują nam żadne komputery stacjonarne. Możemy z nich korzystać właściwie wszędzie, gdzie tylko staje się to potrzebne – jest to szczególnie przydatne obecnie, kiedy to w większych miastach można bez problemu podłączyć się do internetu. Coś takiego daje niewątpliwie mnóstwo interesujących możliwości każdej pracującej osobie, która nieustannie musi mieć szeroki dostęp do najróżniejszych informacji czy też aplikacji niezbędnych w jej pracy. Oczywiście ogranicza nas przy tym żywotność naszej baterii, bowiem nawet najlepsze laptopy nie mogą pracować w nieskończoność bez dostępu do odpowiedniego źródła energii elektrycznej.
    Laptopy mają także kilka dość ważnych wad, wśród których do najważniejszych należy zaliczyć nieco gorsze parametry sprzętowe niż w przypadku komputerów stacjonarnych. Niewielkie rozmiary uniemożliwiają zamontowanie w nich takich podzespołów które dawałyby laptopom większą wydajność, przez co nie są one zbyt dobrą propozycją chociażby dla osób zainteresowanych grami. Oczywiście znajdziemy w sklepach najróżniejsze laptopy przeznaczone właśnie dla graczy, niemniej jednak ich ceny są tak wysokie, że taki zakup dla większość z nas nie jest zbyt opłacalny. Zdaniem wielu ludzi niewielkie rozmiary mogą także negatywnie wpływać na sam komfort pracy z laptopami – dysponujemy tutaj chociażby znacznie mniejszym monitorem.

    Jak zatem widać, laptopy mają zarówno wady jak i zalety, ale w ogólnym rozrachunku te drugie zdecydowanie w nich dominują. Warto jest zatem zainteresować się możliwością korzystania z takiego właśnie komputera, bowiem jeżeli tylko potrzebujemy go głównie w celach zawodowych, to z pewnością będzie to dla nas rewelacyjna propozycja.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.