Wybieramy komputer

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gryzipiorek

Czytano: 435 razy | Kategoria: Komputery | Ilość słów: 436 | Data: 27.03.12 | 0 komentarzyWybór komputera na pewno nie jest prosty. Szczególnie dla tych, którzy na co dzień nie interesują się nowymi technologiami i światem elektroniki. Na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego komputera?


Pierwszą decyzją powinna być ta dotycząca wyboru pomiędzy komputerem stacjonarnym a przenośnym. Komputery stacjonarne mają tę ogromną zaletę, że posiadają znacznie lepsze parametry techniczne – lepszą pamięć, pojemność, kartę graficzną, procesor itd. Są stosunkowo niedrogie i sprawdzają się praktycznie przy wszystkich zadaniach. Nawet jeśli jego moc okaże się niewystarczająca, to zawsze można dokupić pamięć lub wymienić niektóre części. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że wszystkie elementy – monitor, mysz, klawiaturę – trzeba dokupić. Z drugiej strony, nie ma problemu, żeby podpiąć pod komputer stacjonarny wiele urządzeń – drukarkę, skaner, faks, myszkę, klawiaturę, dodatkowy monitor, wyświetlacz itd. Wadą komputerów stacjonarnych jest to, że zajmują dużo miejsca i pracują znacznie głośniej niż laptopy.

Natomiast laptopy bardziej odpowiadają osobom mobilnym, które muszą przenosić komputer, kiedy jest im potrzebny do pracy czy nauki. Komputer osobisty ma mniejsze gabaryty i jest lżejszy, więc można go przenosić w teczce. Można z niego korzystać w każdym miejscu, bo ma wbudowany akumulator. Jeżeli znajdujemy się w miejscu z dostępem do WiFi, to można także korzystać z internetu. Laptopy mają tendencję do przegrzewania się. Poza tym, te najtańsze, czyli w granicy cenowej 2 do 2,5 tysiąca złotych nadają się tylko do wykorzystywania w celu przeglądania treści z internetu, oglądania filmów, słuchania muzyki, korzystania z prostych programów. Korzystanie z laptopa do pracowania na wymagających programach graficznych lub grania na dobrej klasy grach komputerowych prawdopodobnie skończy się porażką, bo karta graficzna sobie nie poradzi.

Gotowy czy złożony? To pytanie zadaje sobie każdy, kto chce obniżyć koszty zakupu. Komputer w częściach może kupić i złożyć każdy, kto ma elementarne pojęcie o budowie komputera i jego działaniu. W przeciwnym wypadku, lepiej nie ryzykować lub zlecić złożenie komuś, kto już to kiedyś robił. Najtańszy sprzęt można nabyć w hipermarketach, ale nie można spodziewać się po nim dobrej jakości, więc lepiej zainwestować parę złotych więcej w solidne elementy.

Sam komputer to nie wszystko. Zawsze trzeba pamiętać o tym, że nawet laptop potrzebuje urządzeń peryferyjnych, takich jak drukarka, a jeżeli chcemy posiadać lepszą jakość głosu to także głośniki oraz inne akcesoria: myszy, kamerki, głośniki, lampki klawiatury. Na szczęście technologia pomaga pozbyć się części kabli, jeśli tylko zdecydujemy się na urządzenia wykorzystujące Wireless, Bluetooth lub WiFi. Posiadają one baterie lub akumulatorki z których czerpią energię.

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.