Kulinaria


Podkategorie w tej kategorii:
21: Podróże... z nożem i widelcem
Dziś chciałbym napisać o niezwykłych doznaniach kulinarnych. Zabrać was, drodzy czytelnicy w niezwykłą podróż, jaką możecie odbyć, nie wstając od stołu w restauracji, lub własnej jadalni.

22: Kulinarne dodatki dla ludzi z grubym portfelem
W sferze gastronomicznej, jak w większości pozostałych, także istnieje segment luksusowy, a niekiedy wręcz ekstrawagancki. Klienteli jednak nie brakuje, więc najdroższe przyprawy cieszą się wciąż sporym zainteresowaniem, nawet mimo globalnego kryzysu finansowego.

23: Coś na deser – kremy
Krem to specjał, którego podstawowymi składnikami są żółtka utarte z cukrem, ubite na pianę białka oraz rozpuszczona w wodzie żelatyna. Ten wykwintny deser możemy śmiało zaserwować gościom w czasie karnawału. Wypróbuj niektóre przepisy.

24: Czego potrzebuje twoja kuchnia?
Sprzęt kuchenny – zgromadzenie w kuchni rozmaitego sprzętu może być naprawdę satysfakcjonujące, choć trudne. Istnieje kilka sposobów, aby rozpocząć zbieranie niezbędnych przedmiotów jak naczynia i inne potrzebne urządzenia.

25: Usługa cateringu coraz bardziej popularna
Coraz częściej i chętniej w dzisiejszych czasach korzystamy z usługi cateringu. Jesteśmy zabiegani i mamy mniej czasu na to to, by samemu przygotować imprezę. Poza tym mamy coraz większe wymagania dotyczące samego wyglądu i obsługi różnych spotkań i eventów.

26: Czekoladę połącz z winem
Choć zdarzają się ludzie, którzy za słodkościami nie przepadają, mało kto potrafi odmówić sobie kawałka czekolady. Tym którzy obawiają się jednak złego wpływu słodyczy, a zwłaszcza kalorii, polecamy popijanie jej winem, które wpływa zbawiennie na ludzki organizm.

27: Pamiętaj dziewczyno, do sera podawaj wino
Podczas spotkań z przyjaciółmi warto jest podać jakieś przekąski. Dużo osób decyduje się np. na deskę serów. Warto wziąć wtedy pod uwagę, że nadmierna ilość sera może sprawić, że smak będzie mdły. W takim wypadku dobrze jest zaserwować wino.

28: Gotowanie dla opornych
W natłoku obowiązków i notorycznym braku czasu niewielu z nas ma możliwość przyrządzania posiłków w domu. Fast foody oraz zamawianie jedzenia na wynos staje się nawykiem osób zapracowanych.

29: Co piją Brytyjczycy?
Wyspiarze nie mogą pochwalić się wykwintną kuchnią, bogatą w wymyślne dania. W porównaniu do jednych z największych ich sąsiadów – Francji – można odnieść wrażenie, że kuchnia brytyjska jest niemalże uboga. Na szczęście, mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą pochwalić się swoimi ulubionymi napojami – nie tylko herbatą.

30: Pyszny Podkoziołek, smaczny Śledzik i Tłusty Czwartek – potrawy polecenia warte!
Od Trzech Króli, czyli od szóstego stycznia, do wtorku zwanego dawniej „kusym” (z racji poprzedzania Środy Popielcowej), organizowano huczne przyjęcia i bale. Tak bawiła się dawna Polska, tak wkraczano w spokojny, rozmodlony Wielki Post.


Strona 3 z 4
[1]   [2]   [3]   [4]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.