Alkohole


91: Zasmakuj w drinkach świata
Wybierając się w podróż do innego kraju, zwiedzamy najciekawsze miejsca, zapoznajemy się z jego kulturą i poznajemy jego kuchnię. Smakujemy tradycyjne potrawy i napoje, w tym drinki.

92: Barman Twoją ścianą płaczu
Jeśli komuś wydaje się, że bycie barmanem to prosta sprawa, jest w wielkim błędzie. Nie dość, że trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, to jeszcze, zwyczajowo już, sporą cierpliwość w słuchaniu.

93: Pijany Polak to już mit
Ostatni raport WHO dobitnie pokazuje, że już nie jesteśmy pierwsi w Europie. Stereotyp zataczającego się Polaka skutecznie obalają nasi sąsiedzi. Czasami dobrze nie być pierwszym. Pytanie tylko, czy to nie czcze deklaracje, bo rzeczywistość nie bardzo to potwierdza.

94: Domowa wódka znów w modzie
Moda na slow food zatacza coraz szersze kręgi. Włoska idea z lokalnej stała się międzynarodową. Ochrona prawa do smaku nie dotyczy jedynie jedzenia.

95: Całkiem nowe spojrzenie na kolorowe drinki
Każdemu (w domyśle pełnoletniemu) pewnie nie raz zdarzyło się korzystać z dostępnej leganie produkcji polskiego przemysłu alkoholowego. Wódka, wino, piwo. Drinki z wódką, wino grzane, piwo zimne. Mnogość wyborów sprawia, że niektórzy zastanawiają się nad ich ograniczeniem. Podobno dla naszego – obywateli, dobra.

96: Najsłynniejsze białe wino
Jednym z najbardziej znanych białych win na świecie jest Chardonnay. Pity od lat, króluje na stołach smakoszy alkoholu. Dlaczego trunek ten jest tak popularny?

97: Shiraz - potęga smaku
Shiraz zwany również Syrahem to jeden z najważniejszych szczepów winiarskich. Głębia jego smaku cieszy się uznaniem największych smakoszy. Jaka jest historia tego niezwykłego szczepu?

98: W jaki sposób podawać wino?
Od wieków wiadomo, że odpowiednio podane wino lepiej smakuje. Nie każdy jednak pamięta w jaki sposób to robić. O czym należy pamiętać serwując ten wiekowy trunek?

99: Jakie są rodzaje whisky?
Whisky to ciekawy alkohol. Jego smak od lat cieszy podniebienia nie tylko wyrafinowanych smakoszy. W odkrywaniu niepowtarzalnego smaku tego trunku z pewnością pomoże wiedza o różnych rodzajach Whisky.

100: Najlepszy trunek dla mężczyzny
„Whisky moja żono” śpiewał wokalista Rysiek Riedel. Szkocki trunek uwiódł już niejednego mężczyznę. Uważa się nawet, że whisky to typowo męski alkohol.


Strona 10 z 24
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.