Alkohole


141: Szkocka whisky niezmiennie na szczycie
Jeżeli Polacy szczycić mogą się światowym prestiżem polskiej wódki, tak Szkoci z pewnością zasługują na miano producentów najlepszej whisky na świecie. Laur ten należy im się niezmiennie już od wielu lat i nic nie wskazuje na to, aby mieli tu jakąkolwiek, zagrażającą konkurencję.

142: Eleganckie podawanie wina
Wino znano już w czasach starożytnych – nikt inny jak sam grecki bóg Dionizos był jego największym wielbicielem, toteż często przedstawiano go z czarką wina w dłoni i wieńcem z winorośli na głowie. Przez lata kultura picia wina znacznie ewoluowała. W Polsce zepsuła się w czasach II wojny i okresie stalinizmu.

143: Zakup dobrej whisky okazuje się być dobrą inwestycją
Z pewnością niejedną osobę zdziwi fakt, że nasz kraj jest na trzecim miejscu (wśród krajów całego świata), biorąc pod uwagę ilość inwestycji w whisky. Znane nam są inwestycje w dzieła sztuki, obrazy fotografie, nawet w wino, teraz czas na „rudy” trunek.

144: Jak podawać wino?
„Wina, wina, wina, wina dajcie! A jak umrę pochowajcie na zielonej Ukrainie...” - może nie każdy chce być pochowany na Ukrainie, ale za to wiele osób ma ochotę krzyknąć „wina dajcie”. Jak podawać wino, aby było zachwycające?

145: Barman z Domu Whisky opowiada o urokach swego zawodu, o specyfice pracy
Szymon Guz, udziałowiec i pracownik firmy z Jastrzębiej Góry, opowiada, jak działa słynna nadmorska destylarnia i ile trudu oraz pasji trzeba włożyć, by powstał najwyższej klasy alkohol.

146: Amor vincit omnia, czyli twórczość Roberta Burnsa
W Domu Whisky w Jastrzębiej Górze organizowane są wieczorki degustacyjne, których patronem został szkocki poeta, prekursor romantyzmu. Skąd taki wybór idola? Otóż artysta ten słynął z doskonałego gustu… alkoholowego.

147: Dom Whisky w Jastrzębiej Górze
Nad morzem, w pięknych okolicznościach przyrody, powstał nietypowy przybytek dobrego smaku, w którym – jak zachwalają właściciele firmy - serwuje się najlepszy alkohol świata…

148: Daje krzepę, krasi lica - nasza Łącka Śliwowica!
Okazuje się, że południe Polski, nasze piękne górskie krainy, nie słyną jedynie z oscypków. Każdy wie, że górale lubią duże ilości mocnych alkoholi. Nie każdy jednak wie, czym jest Śliwowica, która staje się coraz bardziej znanym „dobrem” regionu.

149: Nie mieszaj, a unikniesz kaca – czy to prawda?
Z pewności nie mitem, ale faktem jest to, że bardzo lubimy bawić się na imprezach zakrapianych alkoholem. Nie ma w tym absolutnie nic złego, jeżeli tylko pijemy „z głową”, a nie po to, żeby się tej głowy pozbyć.

150: Wiesz co jesz, ale czy wiesz, czym wznosisz toasty? - produkcja wódki
Aby stwierdzić czy dany alkohol jest dobry, należy przede wszystkim wiedzieć, jak jest produkowany. To produkcja właśnie wpływa na jakość i smak alkoholu. Przyjrzyjmy się więc z bliska, poszczególnym etapom produkcji czystej wódki.


Strona 15 z 24
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.