Alkohole


151: Jakie należy mieć kwalifikacje i jak wygląda praca testera wódki
Tester wódki, to zawód, który przez wielu miłośników mocnych trunków, uważany jest jako ten wymarzony. Ale czy tak naprawdę, jest to łatwa i przyjemna praca? Czy może wykonywać ją każdy?

152: Najdziwniejsze Rekordy Guinnessa z domieszką wódki
Księga Rekordów Guinnessa (Guinness Book Record) to wydawana corocznie publikacja, która opisuje rekordy świata, potwierdzone i udokumentowane. Niektóre z rekordów wiążą się ze światem alkoholu, barów i restauracji.

153: Relaksator Jamesa Bonda
Martini należy do najmocniejszych ze słynnych drinków świata. Prawdopodobnie większość osób zna go z hollywoodzkiego filmu o agencie 007, będącym na usługach Jej Królewskiej Mości, który zawsze zamawiał wersję „wstrząśniętą nie mieszaną”.

154: Picie alkoholu – prawdy i mity
W każdej dziedzinie, więc także w tej alkoholowej, istnieje wiele faktów i mitów na temat alkoholu, jego spożywania i ludzi pijących. Oto kilka z nich wraz z odpowiedzią na pytanie czy to prawda czy tylko mit.

155: Zaskakujące sposoby spożywania wódki
Dlaczego nie picia? Okazuje się bowiem, że nie tylko "wlewanie do gardła" wódki w postaci shotów czy drinków jest sposobem na wprowadzenie do organizmy alkoholowych procentów.

156: Pijemy na zdrowie państwa
Przeprowadzone całkiem niedawno przez Związek Pracodawców Polskiego Przemysłu Spirytusowego (ZP PPS) badania rynku przemysłu alkoholowego w Polsce udowodniły, iż faktyczna cena za pół litra wódki to około dwóch złotych.

157: Jak podawać alkohole
Alkohol to szczególny napój, bo przecież przeznaczony tylko dla dorosłych. Alkohole nie tylko posiadają walory smakowe, mają także inne zalety – poprawiają trawienie, podkreślają smak potraw, sprawiają, że przyjęcie jest bardziej wykwintne. To wszystko pod warunkiem, że umiemy je serwować i spożywać.

158: Z czego słynie Brazylia?
Brazylia to niezwykle urokliwy kraj położony na terenie Ameryki Południowej. To co nieodzownie kojarzy się właśnie z tym zakątkiem świata, to brazylijskie telenowele, amazońska dżungla, gorące tancerki samby, najlepsi piłkarze i smak najsłynniejszego tu trunku – Cachaça (czyt. kaszasza).

159: Daiquiri i Caipirinha – drinki z historią
Drink Daiquiri uważany jest za narodowe dobro Kuby. Sama jego nazwa, która często przysparza w wymowie niemałych problemów, pochodzi od jednej z popularniejszych plaży tego kraju, która położona jest niedaleko Santiago. Szacowana data pierwszego zmieszanie tego właśnie koktajlu alkoholowego to rok 1905.

160: Japońska whisky staje w szranki ze słynną szkocką i irlandzką
Historia japońskiej whisky sięga roku 1923. W tym czasie właśnie, w Dolinie Yamazaki, założono pierwszą destylarnię produkującą na skalę przemysłową, właśnie ten rodzaj alkoholu. Była to również pierwsza, wybudowana w stylu szkockim destylarnia na świecie, która nie znajdowała się na terenie Szkocji.


Strona 16 z 24
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.