Alkohole


161: A może szklaneczka irlandzkiej whisky?
Irlandia, nazywana inaczej Zieloną Wyspą, to niezwykle urokliwy zakątek świata. Prócz soczyście zielonych krajobrazów, kraina ta słynie również z niezwykle dobrej, jednej z najlepszych whisky na świecie. Okazuje się jednak, że w przeciwieństwie do Szkocji, w której działa bardzo wiele destylarni, w Irlandii są zaledwie trzy.

162: Wyjątkowe pod każdym względem, najdroższe alkohole świata
Dla większości z nas, absolutnie nieosiągalne. Postrzegane jako rarytas, znak luksusu. Najbardziej ekskluzywne alkohole na świecie. Na ich wyjątkowość składa się historia danego alkoholu, jego wiek, sposób produkcji, smak i jakość, ale także, samo opakowanie.

163: Jak zmieniła się kultura picia wódki w Polsce
Należymy do producentów najlepszych, czystych wódek, słynących z najwyższej jakości i najlepszych walorów smakowych. O polskiej wódce słychać na całym świecie. A co sądzą oni sami Polacy?

164: Jakie należy mieć kwalifikacje i jak wygląda praca testera wódki
Tester wódki, to zawód, który przez wielu miłośników mocnych trunków, uważany jest jako ten wymarzony. Ale czy tak naprawdę, jest to łatwa i przyjemna praca? Czy może wykonywać ją każdy?

165: Zwyczaje związane z piciem alkoholu w Chinach
Panujący powszechnie mit, na temat domniemanej abstynencji Chińczyków, to dosłownie – mit. Ludzie tej narodowości, nie stronią w jakiś szczególny sposób od alkoholu, po prostu, nie zbyt dobrze znoszą skutki uboczne jego spożywania.

166: Jakie czynniki wpływają na barwę whisky?
Po pierwsze i najważniejsze! Rodzaj barwy zabutelkowanej już whisky nie jest skutkiem stosowania w jej produkcji torfu, ale dojrzewania w drewnianych beczkach.

167: Burbon – made only in USA
Dawno, dawno temu, pod koniec dziewiętnastego wieku, niejaki Elijah Craig, protestancki duchowny, wpadł na pomysł, aby amerykańska whisky leżakowała w opalonych dębowych beczkach.

168: Dobra, amerykańska whisky
Zacząć należy oczywiście od tego, skąd whisky wzięła się w Ameryce, wiemy przecież, że kolebką tego alkoholu jest Szkocja i Irlandia. Nie dziwi więc fakt, iż po raz pierwszy Amerykanie spróbowali smaku whisky właśnie dzięki imigrantom z wysp.

169: Jak podawać whisky?
Whisky to królowa alkoholi. Nie można traktować jej jak zwykłej taniej wódki. Podawanie dobrej whisky, która kosztuje niemało, byle jak i z byle czym jest po prostu marnotrawstwem. Dlatego zanim nalejesz pierwszy kieliszek tego szlachetnego alkoholu, dowiedz się, jak go podać.

170: Co oznaczają etykiety na whisky?
Alkohol alkoholowi nierówny. To samo dotyczy whisky. Różnią się nie tylko długością leżakowania, ale także pochodzeniem, składnikami, z których są produkowane. Wszystkie te parametry są opisane na etykietach butelek. Dla laika mogą wyglądać dosyć tajemniczo.


Strona 17 z 24
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.