Alkohole


171: Chivas Regal – historia powstania
Na świecie istniej niezliczona ilość gatunków whisky. Te szlachetne – Single Malty i te bardziej popularne – Blended Whisky, zyskały znanie niejednego smakosza mocnych trunków. Tak naprawdę, historia whisky to historia każdej gorzelni, każdego producenta i każdej marki z osobna.

172: Jak whisky piją Polacy?
Polska jest krajem w którym systematycznie wzrasta popyt na alkohole luksusowe. Zgadzają się z tym stwierdzeniem inwestorzy, którzy dostrzegli duży potencjał na naszym rynku i powoli zapełniają lukę w branży. Największą popularnością cieszy się whisky, którą tak naprawdę dopiero poznajemy.

173: Jak przechowywać i podawać dobrą whisky
Obecna nazwa whisky powstała po wielu przekształceniach jej podstawowej, gaelickiej nazwy uisge beatha, które można tłumaczyć jako wodę życia. Jest ona więc czymś więcej niż zwykłym alkoholem – jest jednym z ważnych elementów indywidualnego stylu bycia.

174: Czy student „nie wielbłąd i pić musi”? A jeśli już tak, to co?
Niedługo zbliża się kolejny rok akademicki. Nowi studenci zasilą szeregi braci studenckiej. Rozpocznie się uroczyste ślubowanie, układanie planów zajęć, aż w końcu przyjdzie czas na imprezy integracyjne, nowe znajomości i znów imprezy.

175: Szkocja whisky płynąca
Szkocja kojarzy się przede wszystkim z facetami w rajtuzach, charakterystyczną kratą na spódnicy (kilcie) i dudami, częściej, choć błędnie określanymi mianem kobzy, dawnego instrumentu strunowego. Jednak Szkocja to również doskonała whisky i wódka.

176: Szkockie destylarnie whisky
Szkocka whisky uważana jest za najlepszą na świecie. W Szkocji więc znajduje się najwięcej najlepszych destylarni tego alkoholu. Uisge beatha to szkockie dobro narodowe, tak jak w Polsce czysta wódka. Obie nazywane dawniej „wodą życia”.

177: Jak smakować whisky? Co należy wiedzieć?
Aby stać się prawdziwym degustatorem tak luksusowego alkoholu, jakim jest whisky należy posiadać zarówno doświadczenie, jak i wiedzę na temat. Przydatny może okazać się również zasobny portfel, ponieważ te najlepsze whisky, należą również do najdroższych.

178: Proces produkcji whisky
Głównym surowcem, z którego produkuje się whisky jest jęczmień, a konkretniej mieszanka słodu i ziaren. Bardzo rzadko, ale także wytwarza się ten alkohol z samych ziaren.

179: Historia wódki a Polacy
Powszechnie wszyscy wiedzą czym jest wódka, ale mało kto wie skąd się ona wzięła. Czterdziestoprocentowy destylat ma bardzo długą historię, a w początkach swojej kariery służył do zupełnie innych celów niż dzisiaj.

180: Zawartość alkoholu w alkoholu
Nie sposób wymienić wszystkie rodzaje alkoholu, ale jedno jest pewne – jest ich wiele. I każdy inny – inny proces produkcji, inny smak, i przede wszystkim inna zawartość alkoholu. Ile procentów znajduje się w piwie, winie i wódce?


Strona 18 z 24
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.