Alkohole


11: Na czym polega magia Ballantinesa?
Nie sposób nie ulec czarowi szlachetnych trunków. Mają one w sobie swoisty urok, niezapomniany smak, specyficzny zapach, przez co zawsze podkreślają wyjątkowość i nastrój chwili.Dla niektórych takimi najszlachetniejszymi trunkami wydają się być koniaki, dla innych szczególnie cenne są prawdziwe szampany, inni wpadają w zachwyt degustując wina.

12: Wino. Pomaga, ale może też zaszkodzić
Wiadomo w czym alkohol jest najlepszy – w poprawianiu nam humoru. Sprawdza się też w zawieraniu znajomości, ratuje rendez vous, ale może też obrócić w kupę gruzu każdą randkę. W czym jeszcze pomaga, a w czym szkodzi

13: Alkoholowy ranking. Kto na czele?
Wielu zna wyniki bez zaglądania do statystyk – to my, Polacy pijemy najwięcej na świecie. Alkoholu oczywiście. Wielu naszych rodaków upomni się o Rosjan, to oni mają najbardziej procentową krew w skali roku.

14: Whisky w szkockiej kuchni
Kuchnia szkocka jest może mało znana i mało urozmaicona, uważana przez samych Szkotów za oszczędną, ale bardzo smaczna. Tym bardziej, że do prawie każdej potrawy dodaje się tam whisky.

15: Jak wygląda proces produkcyjny whisky?
Whisky otrzymywane jest z destylatu jęczmiennego. Nie wystarczy jednak sama destylacja by trunek mógł tak się nazywać. Podstawowym wymogiem jest bowiem proces leżakowanie (nie może być on krótszy niż trzy lata).

16: Jak alkohol warto kupować?
Alkohol już od tysięcy lat towarzyszy nam, jako trunek stosowany przy różnych okazjach. Pierwotnie wiązał się on przede wszystkim z wydarzeniami religijnymi, choć były kultury jako traktowały go jako trunek stosowany nawet na co dzień.

17: Jaki alkohol kupić jako prezent?
Dobór prezentu do określonej okazji jest tylko z pozoru łatwą sprawą. Gdy przychodzi do kupowania samego prezentu bardzo często mamy spore trudności, jeśli chodzi o zdecydowanie się na konkretny produkt.

18: Co pije prawdziwy mężczyzna?
Szklanka whisky idealnie pasuje do męskiej ręki. Chociaż kobiety też nie gardzą tym trunkiem, przyjęło się, że to właśnie alkohol dla twardzieli. W Polsce moda na whisky ciągle jest jeszcze młoda.

19: Pilnuj porządku z pysznym dzielnicowym
Porządek w społeczeństwie to podstawa dobrej organizacji. Zazwyczaj czuwa nad nim organ pełniący rolę tak zwanego stróża prawa, nadgorliwi mieszkańcy bądź osoby mające bezpośredni w pływ na tworzenie przepisów prawa. W świecie eleganckich drinków z whisky taką rolę przejmuje pyszny niebieski dzielnicowy.

20: 5 rzeczy, których nie wiedziałeś o alkoholu
Alkohol to temat rzeka. O każdym z gatunków można by rozprawiać w nieskończoność – na temat historii powstania, sposobu serwowania, kultury picia. Są pewne rzeczy, z których nie zdajemy sobie sprawy.


Strona 2 z 24
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.