Alkohole


211: Rodzaje wódek
Wódka to po prostu wysokoprocentowy destylat alkoholowy rozcieńczony wodą, z reguły w proporcji 2:3, co daje trunek o zawartości alkoholu 40 procent.

212: Winne dobrodziejstwo z Australii
Gdy na nowy kontynent dotarli imigranci francuscy i hiszpańscy, przywieźli ze sobą – prócz doświadczeń własnych i narodowych tradycji – szczepki krzewów winnych. Tak zaczęła się historia produkcji znakomitego, australijskiego wina.

213: Komponujemy domowy barek
Często przychodzą do Ciebie znajomi, a Ty zwykle możesz ich uraczyć tylko mocniejszym alkoholem typu wódka albo słabszym, typu piwo, gdyż wydaje Ci się, że stworzenie drinka z prawdziwego zdarzenia graniczy z cudem. Jednak, aby stworzyć domowy barek, wcale nie potrzebujesz kursu barmańskiego.

214: Ulubione drinki kobiet
Dlaczego kobiety tak lubią pić drinki? Po pierwsze, praktycznie nie czuć w nim ostrego i gorzkiego smaku samego alkoholu. Po drugie, są słodkie, owocowe, orzeźwiające i można je powoli sączyć.

215: Malibu – nazwa kojarzona z ...
Gdyby przeprowadzić sondę i zapytać ludzi z czym kojarzy im się nazwa „Malibu” z pewnością większość osób odpowiedziałaby, że z alkoholem.

216: O rumie słów kilka
Rum należy do grona najpopularniejszych alkoholi. Znany już od wieków zyskał swoich zwolenników w różnych częściach świata. Przepadali za nim zarówno piraci, jak i żołnierze oraz królowie. Historia powstania i produkcji bursztynowego trunku jest bardzo bogata, nie brakuje w niej jednak krwawych elementów.

217: Jaki alkohol na wieczór panieński?
Wieczór panieński to wyjątkowa chwila dla przeszłej pani młodej. Według tradycji powinna to być ostatnia noc wolności, żadna pani nie jest jednak na tyle szalona, by imprezować w nocy a drugiego dnia rano stanąć przed ołtarzem. Zwłaszcza kiedy noc będzie pełna atrakcji, a zakończy się o świcie.

218: Ile alkoholu na wesele
Młodzi ludzie wchodzący w związek małżeński pragną, by dzień ich ślubu był wyjątkową i niezapomnianą chwilą nie tylko dla nich, ale także dla zaproszonych gości i przyjaciół. By zabawa weselna była udana nie może zabraknąć dobrej muzyki, pysznego jedzenia i odpowiedniego alkoholu.

219: Miejsce Ballantines'a wśród whisky
Dla wielu smakoszy whisky, trunek ten nie jest tylko jednym z kolejnych alkoholi przy którym można się pobawić, ale także w pewnym stopniu elementem stylu, sposobu na życie. W jej spożywaniu nie chodzi o zachłystywanie się i upijanie jak wódką, lecz o spokojne kosztowanie każdej kropli bursztynowego trunku.

220: Syndrom dnia poprzedniego – wersja dla pań
Po ciężkim tygodniu pracy nareszcie nadszedł upragniony weekend – czas relaksu i spotkań z przyjaciółmi. Jedne z nich przebiegną spokojnie, inne będą dużo bardziej szalone, mocno zakrapiane, a po całonocnym sobotnim szaleństwie jego uczestnicy poczują się gorzej, bardziej wyczerpani niż byliby po całotygodniowej pracy w kopalni.


Strona 22 z 24
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.