Alkohole


221: Zielona wróżka francuskiej bohemy
Absynt dla wielu artystów XX-wiecznej Francji był inspiracją. W zamian został utrwalony w twórczości wielkich literatów, na płótnach malarzy, wychwalony przez wszystkich, aż w końcu zakazany. Współcześnie zdobywa kolejne rzesze zwolenników, którzy pragną poddać się działaniu legendarnej już „zielonej wróżki”.

222: Musująca uczta
Każdy koneser wina mniej lub bardziej, zna się jego produkcji, nad meandry wiedzy przekładając znajomość tematu w obrębie samego produktu. Ja jednak spróbuję podać parę informacji, które mają wpływ na powstanie jednej z winnych odmian – musującego alkoholu.

223: Co jada i pija się w Australii?
Jeśli w naszych podróżach dotrzemy na kontynent australijski, z pewnością szybko odkryjemy, gdzie i jak stołują się mieszkańcy tej wielkiej wyspy.

224: Imprezujący celebryci – kontrowersje z sieci
Kogo – znanego - widziano pijanego na ulicach miasta XY? Kto znów awanturował się w samolocie, kto – podczas imprezy dla celebrytów - wsiadł – po alkoholu – za kółko? Komu – w wyniku wiecznych spóźnień oraz bycia „nie w formie” – podziękowano za udział w najnowszej produkcji?

225: O ulubionych drinkach sław
O tym, że Ernest Hemingway napisał opowiadanie ,,Stary człowiek i może”, jak również że jest autorem kultowej powieści ,,Komu bije dzwon”, nagrodzonej Noblem literackim, uczymy się już w szkole. Natomiast w nieco starszym wieku odkrywamy uroki tego, co towarzyszyło artyście podczas pracy pisarskiej.

226: Szkockie drinki w światowych aranżacjach
Jeśli sądziliście, że o kulturze i sposobach picia whisky wiecie już wszystko, mistrzowie zza barów udowadniają, że ten sezon należy do nich. I do szkockiej „wody ognistej”.

227: Historia absolutna Absolutu
Wódkę Absolut produkuje się w Szwecji, w miejscowości o nazwie Åhus. Jej trzon smakowy stanowi zimowa odmiana pszenicy oraz woda głębinowa. W 1879 został opracowany proces destylacji tego alkoholu – autorem receptury był Szwed, Lars Olsson Smith.

228: Najlepsza wódka – wg internautów
Z analiz ankiet i głosowań, organizowanych na różnych portalach oraz serwisach społecznościowych, można zarysować następującą mapę upodobań Polaków: wśród tzw. „studenckich” wódek prym wiodą alkohole tańsze – jak domowa śliwowica czy popularna Finlandia.

229: Co obcokrajowcy sądzą o polskiej wódce?
W czasach, gdy polskie marki są poważane za granicą, polscy projektanci pracują dla Hollywoodu i Bollywoodu, a kraj nasz cieszy się coraz większym uznaniem ze strony turystów oraz kontrahentów, warto zadać żartobliwe pytanie, jak w innych krajach oceniono alkohol znad Wisły, czyli wódkę właśnie.

230: Jak nie należy pić whisky...
Wielu wielbicieli whisky ma swoje obostrzenia, dotyczące picia i podawania whisky. Niektórzy twierdzą, że nawet serwowanie jej z lodem należy do „konsumenckich” profanacji, bo zimno tępi odczucia naszych kubeczków smakowych i uniemożliwia pełne rozkoszowanie się wysoką jakością tego alkoholu.


Strona 23 z 24
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.